NBA: Boban zaigrao, Bjelica izazvao Golden Stejt!

Marjanović drugi put nastupio ove sezone, a "Beli" postigao prvu trojku utakmice Golden Stejt - Minesota. Šampion je uzvratio vatrometom.

Košarka 09.11.2017 | 09:30
Aktivna noć srpskih košarkaša u najjačoj ligi sveta.

Boban Marjanović odigrao je drugi meč ove sezone za Detroit i u pobedi protiv Indijane (114:97) postigao devet poena za isto toliko minuta u igri, tokom prvog poluvremena.

Nemanja Bjelica igrao je 14 minuta i pogodio jednu trojku za Minesotu u porazu od branioca titule, Golden Stejt Voriorsa (125:101). "Vukovi" su tako na najtežem gostovanju prekinuli svoj najduži niz pobeda u ovoj deceniji.

Prvi je na teren izašao Marjanović. Za mnoge i iznenadno.

Srpski gorostas dodao je svojoj statistici i četiri skoka i asistenciju, u ubedljivom trijumfu kojim je njegov tim upisao šestu pobedu u poslednjih sedam utakmica.

Prvi centar Detroita Andre Dramond bio je na svom nivou sa "dabl-dabl" učinkom od 14 poena i čak 21 skoka, a raspoložen je bio i Tobijas Haris, koji je s pozicije krila dodao Pistonsima važna 23 poena.

Interesantno je da je Indijana u drugoj četvrtini imala prednost 33:22, ali je uporni Detroit četvrti put ove sezone pobedio posle povratka iz dvocifrenog minusa. Viktor Oladipo postigao je 21 poen, ali je njegova Indijana deseti put ove sezone dozvolila protivniku da postigne 100 i više poena.

U efikasnoj noći Pistonsa, koja bi Marjanoviću možda mogla da donese veću minutažu, odlučujuće su bile trojke njegovih saigrača Redžija Buloka i Entonija Tolivera, početkom poslednje četvrtine. Tim hicima Detroit je slomio poslednji otpor gostiju.

U utakmici Bjeličine Minesote bilo je još manje neizvesnosti.

I bez povređenog Kevina Durenta, Golden Stejt je preslišao Timbervulvse. "Spleš bradersi" su poveli prvaka ka petom uzastopnom trijumfu sa 28 poena (Klej Tompson) i 22 poena (Stef Kari). Kraj njih dvojice ponovo je kao starter zaigrao Andre Igudala, MVP finala 2015, i postigao 11 poena.

Koliko su Voriorsi izgledali dobro pokazala je treća četvrtina, u kojoj su postigli čak 44 poena. Do tog kvartala, najefikasnijeg ove sezone, Golden Stejt vodio je samo poen prednosti (51:50), ali je potom dodao gas i pokazao snagu.

Minesota se "držala" dok je mogla najviše zahvaljujući Karl Entoni Taunsu (16 poena, 12 asistencija) i Endrjuu Vigins (17 poena).

Kao kuriozotet ostaće upamćeno da je Nemanja Bjelica u 17. minutu postigao prvu trojku na utakmici, jer je Golden Stejt do tada promašio čak 11 šuteva sa distance.

Do kraja utakmice šampion je postigao 15 trojki, a Klej Tompson čak šest.

Tabele:

ISTOK: Boston 10-2, Detroit 8-3, Orlando 7-4, Toronto 6-4, Filadelfija 6-4, Njujork 6-5, Vašington 5-5, Majami 5-6, Klivlend 5-6, Šarlot 5-6, Indijana 5-7, Milvoki 4-6, Bruklin 4-7, Čikago 2-7, Atlanta 2-9

ZAPAD: Golden Stejt 9-3, Hjuston 8-3, Minesota 7-4, Memfis 7-4, San Antonio 7-4, Portland 6-5, Nju Orleans 6-5, Denver 6-5, Klipersi 5-5, Juta 5-6, Lejkersi 5-6, Oklahoma 4-6, Finiks 4-8, Sakramento 2-8, Dalas 2-10.

Izvor: mondo.rs