ШПА: Билбао СТОП! Роналду и Бенземи се баш не да!

Доста се Билбао гостио у Вигу! Селта прекинула серију неуспеха у дуелима са Атлетиком и оставила га у доњем делу табеле.  Роналду се не да, Бенземи још мање, али има ко ће! Реал успешно пребродио дуел са Лас Палмасом.

Фудбал 06.11.2017 | 10:00
Одиграно је тек 11. коло Примере, а Реал Мадрид већ заостаје осам бодова за водећом Барселоном.

Највећи разлог томе су не тако убедљиве партије нападачког триа - Ронадло, Бензема, Бејл, који су збирно постигли тек четири поготка. Бејл два у пет утакмица, а Бензема и Роналдо по један у седам првенствених наступа.

Француз и Португалац нису имали своје вече ни ове недеље против Лас Палмаса, али је имао ко да их одмени.

Реал је славио 3:0, а екипу Зинедина Зидана на терену је предводио фантастични Марко Асенсио. Прво је у 41. минуту асистирао Касемиру из прекида за 1:0, да би потом у 56. "пројектилом" умало поцепао мрежу гостујућег гола.

Коначних 3:0 поставио је Иско из одлично изведеног контранапада у 74. минуту, на асистенцију Роналда.

Званично најбољи фудбалер света за прошлу сезону баш није имао среће да се упише у стрелце. Неколико пута погодио је оквир гола, а сјајне прилике није реализовао и Карим Бензема. Прву већ у 4. минуту, после чега је домаћа публика почела да му звижди, што се поновили још неколико пута до његовог изласка са терена у 75. минуту.

Оно што је најважније за Зидана, његова екипа је дошла до три бода, али мораће Француз добро да поради на самопоуздању појединих играча у наставку сезоне...

Доста се Билбао гостио у Вигу! Селта прекинула серију неуспеха у дуелима са Атлетиком и оставила га у доњем делу табеле.

Атлетик Билбао ове јесени тешко подноси обавезе на три фронта. После глатког пораза од Селте у гостима (3:1), највећи клуб Баскије заузима тек 15. место на табели Примере.

Билбао у последњих 14 мечева у свим такмичењима, а то су Примера, Куп краља и Лига Европе, има само две победе, уз пет ремија и седам пораза.

Чак и стара "муштерија", као што је екипа Селте, искористила је прилику да прекине серију од пет пораза у међусобним окршајима за бодове. Са два поготка Јага Аспаса и једним Серхија Гомеза већ у првих 25 минута је практично решено питање победника.

Поређења ради, пре шест месеци, такође на стадиону "Балаидос", резултат је био 0:3.

Виљареал је победио на свом терену Малагу 2:0, док је Реал Сосиједад у Сан Себастијану савладао Еибар 3:1.

Виљареал је против последњепласиране екипе у првенству Шпаније успео да се врати на победнички колосек, а голове је постигао Никола Сансоне у 68. и 76. минуту.

Овом победом "жута подморница" је дошла до петог места, док је Малага остала на последњем, 20. месту.

Реал Сосиједад је пред својим навијачима надиграо Еибар, а питање победника решено је већ на почетку другог полувремена. Прво је Жозе Вилијан у 12. погодио за 1:0, да би Аднан Јанузај у 28. дуплирао предност домаћина.

Почетком другог полувремена, односно у 46. минуту, Микел Ојарзабал је повисио на 3:0, да би једини гол за Еибар у 72. постигао Џоун Џордан.

Реал Сосиједад је седми, а Еибар на 17. месту Примере.