ŠPA: Bilbao STOP! Ronaldu i Benzemi se baš ne da!

Dosta se Bilbao gostio u Vigu! Selta prekinula seriju neuspeha u duelima sa Atletikom i ostavila ga u donjem delu tabele.  Ronaldu se ne da, Benzemi još manje, ali ima ko će! Real uspešno prebrodio duel sa Las Palmasom.

Fudbal 06.11.2017 | 10:00
Odigrano je tek 11. kolo Primere, a Real Madrid već zaostaje osam bodova za vodećom Barselonom.

Najveći razlog tome su ne tako ubedljive partije napadačkog tria - Ronadlo, Benzema, Bejl, koji su zbirno postigli tek četiri pogotka. Bejl dva u pet utakmica, a Benzema i Ronaldo po jedan u sedam prvenstvenih nastupa.

Francuz i Portugalac nisu imali svoje veče ni ove nedelje protiv Las Palmasa, ali je imao ko da ih odmeni.

Real je slavio 3:0, a ekipu Zinedina Zidana na terenu je predvodio fantastični Marko Asensio. Prvo je u 41. minutu asistirao Kasemiru iz prekida za 1:0, da bi potom u 56. "projektilom" umalo pocepao mrežu gostujućeg gola.

Konačnih 3:0 postavio je Isko iz odlično izvedenog kontranapada u 74. minutu, na asistenciju Ronalda.

Zvanično najbolji fudbaler sveta za prošlu sezonu baš nije imao sreće da se upiše u strelce. Nekoliko puta pogodio je okvir gola, a sjajne prilike nije realizovao i Karim Benzema. Prvu već u 4. minutu, posle čega je domaća publika počela da mu zviždi, što se ponovili još nekoliko puta do njegovog izlaska sa terena u 75. minutu.

Ono što je najvažnije za Zidana, njegova ekipa je došla do tri boda, ali moraće Francuz dobro da poradi na samopouzdanju pojedinih igrača u nastavku sezone...

Dosta se Bilbao gostio u Vigu! Selta prekinula seriju neuspeha u duelima sa Atletikom i ostavila ga u donjem delu tabele.

Atletik Bilbao ove jeseni teško podnosi obaveze na tri fronta. Posle glatkog poraza od Selte u gostima (3:1), najveći klub Baskije zauzima tek 15. mesto na tabeli Primere.

Bilbao u poslednjih 14 mečeva u svim takmičenjima, a to su Primera, Kup kralja i Liga Evrope, ima samo dve pobede, uz pet remija i sedam poraza.

Čak i stara "mušterija", kao što je ekipa Selte, iskoristila je priliku da prekine seriju od pet poraza u međusobnim okršajima za bodove. Sa dva pogotka Jaga Aspasa i jednim Serhija Gomeza već u prvih 25 minuta je praktično rešeno pitanje pobednika.

Poređenja radi, pre šest meseci, takođe na stadionu "Balaidos", rezultat je bio 0:3.

Viljareal je pobedio na svom terenu Malagu 2:0, dok je Real Sosijedad u San Sebastijanu savladao Eibar 3:1.

Viljareal je protiv poslednjeplasirane ekipe u prvenstvu Španije uspeo da se vrati na pobednički kolosek, a golove je postigao Nikola Sansone u 68. i 76. minutu.

Ovom pobedom "žuta podmornica" je došla do petog mesta, dok je Malaga ostala na poslednjem, 20. mestu.

Real Sosijedad je pred svojim navijačima nadigrao Eibar, a pitanje pobednika rešeno je već na početku drugog poluvremena. Prvo je Žoze Vilijan u 12. pogodio za 1:0, da bi Adnan Januzaj u 28. duplirao prednost domaćina.

Početkom drugog poluvremena, odnosno u 46. minutu, Mikel Ojarzabal je povisio na 3:0, da bi jedini gol za Eibar u 72. postigao Džoun Džordan.

Real Sosijedad je sedmi, a Eibar na 17. mestu Primere.