СЛС: Звезда и Партизан прошли кроз Ниш и Шабац!

Пешић вуче Звезду и гура себе: Раднички "прегажен"! После Арсенала црвено-бели архивирали и "Реал са Нишаве". Успешно. Ново мучење и нова победа Партизана! Партизан преокретом у другом полувремену стигао до победе 3:1 против одличне Мачве у 16. колу Суперлиге Србије. Младен Лазаревић постигао гол из слободног ударца у 36. минуту. Преокренули Ленадре Тавамба, Саша Илић и Ђорђе Јовановић.

Фудбал 06.11.2017 | 08:15
Пресликано...

Партизан у Суперлиги побеђује по рецепту: добро искидати нерве својим навијачима, одиграти очајно, примити гол, а онда у последњих неколико минута решити дуел и победити.

Тако је било у Земуну, тако је било и у Чачку, а и ове недеље у 16. колу Суперлиге Србије у Шапцу.

Мачва - Партизан 1:3 (1:0)!

И нова спорна ситуација, која ће, нема сумње, изазвати још један талас саопштења и оптужби, посебно након изјаве тренера Мачве Драгана Аничића.

"Резултат апсолутно не говори ништа. Поносан сам на моје момке и мислим да смо по шансама били бољи. Али, тако је то у Србији, јер неке ствари које немају везе са фудбалом одлучују. Рекао сам играчима да треба да се осећају као да су победили. Идемо даље...", рекао је после утакмице тренер Шапчана, огорчен због одлуле судије Ненада Ђокића да у 86. минуту покаже на белу тачку и тако омогући гостима да поведу.

А, да ли је био пенал за Партизан?

Правила фудбалске игре су, барем у ситуацији која је изазвала реакцију домаће публике и играча, јасна. Игор Ристивојевић, у спорном моменту дефанзивац шабачког суперлигаша, телом се бацио у ноге Данилу Пантићу и на тај начин спречио нападача Партизана да дође до лопте и угрози врло доброг Ненада Филиповића. На снимку телевизије Арена спорт јасно се види контакт и фаул у жару борбе.

Било како било, Саша Илић је искористио најстрожу казну и "са креча" довео Партизан до вођства 2:1 у 86. минуту.

А, Партизан је поново био лош. Тренер Београђана Мирослав Ђукић извео је идентичну поставу као пре три дана против Скендербега у Београду. Уморни и испцрпљени црно-бели, који су против истог ривала у првом колу ове сезоне победили 6:1, овај пут не да нису имали идеје и решења за одбрану Мачве, већ су били потпуно безопасни и надиграни у првом полувремену.

С друге стране, Мачва је, да је није било Владимира Стојковића и да су нападачи црвено-црних имали више концентрације у завршници, после 45 минута требало да има и више голова предности од 1:0. Посебно се обрукао Радош Протић промашивши празан гол са два-три метра.

Репрезентативац Србије међу стативама гола "парног ваљка" могао је само погледом да испрати феноменалан шут Младена Лазеривића из слободног ударца у 27. минуту, после којег се лопта закопрцала у мрежи шампиона. Некадашњи фудбалер Партизана пребацио је "живи зид" и довео домаћина до заслужене предности.

Тек уласком Саше Илића уместо Марка Јевтовића на почетку другог дела и тежње да се више користе бокови, Партизан је постао опасан. Управо преко крила у 54. минуту Леандре Тавамба је успео да изједначи.

Мирослав Вулићевић је врло лепо прошао по десној страни и идеалним ценатршутом пронашао Камерунца на "другој статови", коме није било тешко да главом спусти лопту поред Филиповића. Био је то осми гол Тавамбе у Суперлиги.

После пенала и преокрета Ђорђе Јовановић је само потврдио победу Партизана у 89. минуту. Млади нападач добио је лопту на десној страни, био је сам испред противничког голмана и прецизним ударецем у даљи угао "оверио" нова три бода за црно-беле.

Партизан серијом тријумфа чека још једну паузу у шампионату, а да ли ће заостатак за Црвеном звездом остати на "минус један" зависи од гостовања "вечитог" ривала на Чаиру.

МАЧВА: Филиповић – Пејовић, Ристивојевић, Лазаревић, Протић – Ивић, Обровац (од 87. Јовановић) – Гемовић (од 63. Гаврић), Адамовић, Арсенијевић – Матић.

ПАРТИЗАН: Стојковић – Вулићевић, Н.Р. Милетић, Митровић, Н.Г. Милетић – Евертон, Јевтовић (од 46. Саша Илић) – Јанковић (од 72. Пантић), Тавамба, Тошић – Ожеговић (од 65. Јовановић).

Пешић вуче Звезду и гура себе: Раднички "прегажен"! После Арсенала црвено-бели архивирали и "Реал са Нишаве". Успешно.

Знао је "Чаир" да буде тежак терен за фудбалере Црвене звезде, али не и овај пут. У последњој утакмици 16. кола Суперлиге, црвено-бели су лако изашли на крај са Радничким - 4:0 (3:0) и наставили да чувају четири бода предности у односу на другопласирани Партизан.

Већ до одласка на одмор питање победника је било решено, највише захваљујући сјајној партији Александра Пешића, који је до краја уписао хет-трик.

Рођени Нишлија изузетно мотивисан допутовао је у родни град. Био је најзаслужинији за водећи погодак Гелора Канге у 25. минуту, а затим се и сам три пута уписао у стрелце. Прво после одличног додавања Канге у 37, па из пенала који је и сам изнудио у 41. минуту, те на још једно додавање везисте из Габона, у 74.

За разлику од гостовања у Келну, када су неколико дана касније доживели једини суперлигашки пораз до сада - у Крушевцу од Напретка (0:1), у Звезди пред пут на југ Србије ништа нису препустили случају.

Екипа је после дуела са Арсеналом имала додатно ноћење у Лондону и потом одморна допутовала у Београд на тренинг, па сутрадан и у Ниш, што се могло приметити у приступу гостујућих играча утакмици. Од почетка су црвено-бели диктирали темпо и држали ситуацију под контролом.

Владан Милојевић је и овај пут промешао састав, те су ван протокола остали Ле Талек, Доналд и Срнић, док су се Радоњић и Боаћи нашли међу резервама.

Није се то осетило у игри, а улогу јунака још једном ове сезоне понео је одлични Александар Пешић. Погоцима у Нишу, Звездин центарфор стигао је до водећег места суперлигашких голгетера, прескочивши Ђорђа Ивановића из Спартака и Милана Павкова из Радничког, који је пропустио ову утакмицу због клаузуле која се налази у уговору о позајмици из Звезде. Пешић сада крај свог имена има уписаних 10 голова!

Победом на "Чаиру", црвено-бели су завршили "паклену" серију која је почала још 11. октобра. Од тада су одиграли осам утакмица у којима су забележили шест победа, један пораз и један реми (оба против Арсенала).

Предстоји им 10 дана паузе, па повратак на терен 15. новембра у дуелу осмине финала Купа Србије, у Чачку против Борца.

Раднички, осмопласирани тим нашег првенства, имаће нешто дужу паузу, пошто ће опет играти 18. новембра, првенствену утакмицу против Младости у Лучанима.

РАДНИЧКИ НИШ:Живковић – Симуновић, Распоповић, Мијаиловић, Субић – Арсић, Нома, Ковачевић (70. Алекса Јовановић) – Александар Јовановић (Са. Стојановић), Сл. Стојановић – Мркић (80. Ристић).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан – Стојковић, Савић, Бабић, Родић – Рачић, Крстичић (52. Л. Илић) – Милић, Канга (85. Радоњић), Аџић (70. Милијаш) – Пешић.