SLS: Zvezda i Partizan prošli kroz Niš i Šabac!

Pešić vuče Zvezdu i gura sebe: Radnički "pregažen"! Posle Arsenala crveno-beli arhivirali i "Real sa Nišave". Uspešno. Novo mučenje i nova pobeda Partizana! Partizan preokretom u drugom poluvremenu stigao do pobede 3:1 protiv odlične Mačve u 16. kolu Superlige Srbije. Mladen Lazarević postigao gol iz slobodnog udarca u 36. minutu. Preokrenuli Lenadre Tavamba, Saša Ilić i Đorđe Jovanović.

Fudbal 06.11.2017 | 08:15
Preslikano...

Partizan u Superligi pobeđuje po receptu: dobro iskidati nerve svojim navijačima, odigrati očajno, primiti gol, a onda u poslednjih nekoliko minuta rešiti duel i pobediti.

Tako je bilo u Zemunu, tako je bilo i u Čačku, a i ove nedelje u 16. kolu Superlige Srbije u Šapcu.

Mačva - Partizan 1:3 (1:0)!

I nova sporna situacija, koja će, nema sumnje, izazvati još jedan talas saopštenja i optužbi, posebno nakon izjave trenera Mačve Dragana Aničića.

"Rezultat apsolutno ne govori ništa. Ponosan sam na moje momke i mislim da smo po šansama bili bolji. Ali, tako je to u Srbiji, jer neke stvari koje nemaju veze sa fudbalom odlučuju. Rekao sam igračima da treba da se osećaju kao da su pobedili. Idemo dalje...", rekao je posle utakmice trener Šapčana, ogorčen zbog odlule sudije Nenada Đokića da u 86. minutu pokaže na belu tačku i tako omogući gostima da povedu.

A, da li je bio penal za Partizan?

Pravila fudbalske igre su, barem u situaciji koja je izazvala reakciju domaće publike i igrača, jasna. Igor Ristivojević, u spornom momentu defanzivac šabačkog superligaša, telom se bacio u noge Danilu Pantiću i na taj način sprečio napadača Partizana da dođe do lopte i ugrozi vrlo dobrog Nenada Filipovića. Na snimku televizije Arena sport jasno se vidi kontakt i faul u žaru borbe.

Bilo kako bilo, Saša Ilić je iskoristio najstrožu kaznu i "sa kreča" doveo Partizan do vođstva 2:1 u 86. minutu.

A, Partizan je ponovo bio loš. Trener Beograđana Miroslav Đukić izveo je identičnu postavu kao pre tri dana protiv Skenderbega u Beogradu. Umorni i ispcrpljeni crno-beli, koji su protiv istog rivala u prvom kolu ove sezone pobedili 6:1, ovaj put ne da nisu imali ideje i rešenja za odbranu Mačve, već su bili potpuno bezopasni i nadigrani u prvom poluvremenu.

S druge strane, Mačva je, da je nije bilo Vladimira Stojkovića i da su napadači crveno-crnih imali više koncentracije u završnici, posle 45 minuta trebalo da ima i više golova prednosti od 1:0. Posebno se obrukao Radoš Protić promašivši prazan gol sa dva-tri metra.

Reprezentativac Srbije među stativama gola "parnog valjka" mogao je samo pogledom da isprati fenomenalan šut Mladena Lazerivića iz slobodnog udarca u 27. minutu, posle kojeg se lopta zakoprcala u mreži šampiona. Nekadašnji fudbaler Partizana prebacio je "živi zid" i doveo domaćina do zaslužene prednosti.

Tek ulaskom Saše Ilića umesto Marka Jevtovića na početku drugog dela i težnje da se više koriste bokovi, Partizan je postao opasan. Upravo preko krila u 54. minutu Leandre Tavamba je uspeo da izjednači.

Miroslav Vulićević je vrlo lepo prošao po desnoj strani i idealnim cenatršutom pronašao Kamerunca na "drugoj statovi", kome nije bilo teško da glavom spusti loptu pored Filipovića. Bio je to osmi gol Tavambe u Superligi.

Posle penala i preokreta Đorđe Jovanović je samo potvrdio pobedu Partizana u 89. minutu. Mladi napadač dobio je loptu na desnoj strani, bio je sam ispred protivničkog golmana i preciznim udarecem u dalji ugao "overio" nova tri boda za crno-bele.

Partizan serijom trijumfa čeka još jednu pauzu u šampionatu, a da li će zaostatak za Crvenom zvezdom ostati na "minus jedan" zavisi od gostovanja "večitog" rivala na Čairu.

MAČVA: Filipović – Pejović, Ristivojević, Lazarević, Protić – Ivić, Obrovac (od 87. Jovanović) – Gemović (od 63. Gavrić), Adamović, Arsenijević – Matić.

PARTIZAN: Stojković – Vulićević, N.R. Miletić, Mitrović, N.G. Miletić – Everton, Jevtović (od 46. Saša Ilić) – Janković (od 72. Pantić), Tavamba, Tošić – Ožegović (od 65. Jovanović).

Pešić vuče Zvezdu i gura sebe: Radnički "pregažen"! Posle Arsenala crveno-beli arhivirali i "Real sa Nišave". Uspešno.

Znao je "Čair" da bude težak teren za fudbalere Crvene zvezde, ali ne i ovaj put. U poslednjoj utakmici 16. kola Superlige, crveno-beli su lako izašli na kraj sa Radničkim - 4:0 (3:0) i nastavili da čuvaju četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Partizan.

Već do odlaska na odmor pitanje pobednika je bilo rešeno, najviše zahvaljujući sjajnoj partiji Aleksandra Pešića, koji je do kraja upisao het-trik.

Rođeni Nišlija izuzetno motivisan doputovao je u rodni grad. Bio je najzaslužiniji za vodeći pogodak Gelora Kange u 25. minutu, a zatim se i sam tri puta upisao u strelce. Prvo posle odličnog dodavanja Kange u 37, pa iz penala koji je i sam iznudio u 41. minutu, te na još jedno dodavanje veziste iz Gabona, u 74.

Za razliku od gostovanja u Kelnu, kada su nekoliko dana kasnije doživeli jedini superligaški poraz do sada - u Kruševcu od Napretka (0:1), u Zvezdi pred put na jug Srbije ništa nisu prepustili slučaju.

Ekipa je posle duela sa Arsenalom imala dodatno noćenje u Londonu i potom odmorna doputovala u Beograd na trening, pa sutradan i u Niš, što se moglo primetiti u pristupu gostujućih igrača utakmici. Od početka su crveno-beli diktirali tempo i držali situaciju pod kontrolom.

Vladan Milojević je i ovaj put promešao sastav, te su van protokola ostali Le Talek, Donald i Srnić, dok su se Radonjić i Boaći našli među rezervama.

Nije se to osetilo u igri, a ulogu junaka još jednom ove sezone poneo je odlični Aleksandar Pešić. Pogocima u Nišu, Zvezdin centarfor stigao je do vodećeg mesta superligaških golgetera, preskočivši Đorđa Ivanovića iz Spartaka i Milana Pavkova iz Radničkog, koji je propustio ovu utakmicu zbog klauzule koja se nalazi u ugovoru o pozajmici iz Zvezde. Pešić sada kraj svog imena ima upisanih 10 golova!

Pobedom na "Čairu", crveno-beli su završili "paklenu" seriju koja je počala još 11. oktobra. Od tada su odigrali osam utakmica u kojima su zabeležili šest pobeda, jedan poraz i jedan remi (oba protiv Arsenala).

Predstoji im 10 dana pauze, pa povratak na teren 15. novembra u duelu osmine finala Kupa Srbije, u Čačku protiv Borca.

Radnički, osmoplasirani tim našeg prvenstva, imaće nešto dužu pauzu, pošto će opet igrati 18. novembra, prvenstvenu utakmicu protiv Mladosti u Lučanima.

RADNIČKI NIŠ:Živković – Simunović, Raspopović, Mijailović, Subić – Arsić, Noma, Kovačević (70. Aleksa Jovanović) – Aleksandar Jovanović (Sa. Stojanović), Sl. Stojanović – Mrkić (80. Ristić).

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Stojković, Savić, Babić, Rodić – Račić, Krstičić (52. L. Ilić) – Milić, Kanga (85. Radonjić), Adžić (70. Milijaš) – Pešić.