ПЛ БиХ: Сарајево "пјевајући" кроз Габелу!

Фудбалери Сарајева су забиљежили нову побједу у шампионату Босне и Херцеговине.

Фудбал 06.11.2017 | 08:00
У оквиру 14. кола Премијер лиге БиХ, "бордо" тим је уписао тријумф над ГОШК-ома у Габели, четврти узастопни, а укупно осми у сезони након којег се "учврстио" на четвртом мјесту на табели.

Први стријелац првенства Мерсудин Ахметовић је већ у деветом минуту "начео" Габељане послије лијепе акције Елвиса Сарића, који је на петерцу пронашао високог центарфора, који је постигао већ 11. погодак ове сезоне - 0:1.

Имали су гости са "Кошева" још неколико добрих шанси у првом дијелу, али било је и прилика за ГОШК и само захваљујући голману Бојану Павловићу, који је одлично интервенисао у пар наврата, домаћин није успио да стигне до изједначења у првих 45 минута.

У наставку су изабраници Хусрефа Мусемића "преломили" утакмицу у 72. минуту евроголом Крсте Велкоског, који је уз помоћ пречке завршио одлчну акцију гостију из Сарајева - 0:2.

Домаћи тим тренера Славена Мусе, могао је у 82. минуту да уведе меч у неизвјесну завршницу, међутим ударац Павла Сушића одлично је зауставио голман Павловић и гости су до краја рутински задржали предност.