PL BiH: Sarajevo "pjevajući" kroz Gabelu!

Fudbaleri Sarajeva su zabilježili novu pobjedu u šampionatu Bosne i Hercegovine.

Fudbal 06.11.2017 | 08:00
U okviru 14. kola Premijer lige BiH, "bordo" tim je upisao trijumf nad GOŠK-oma u Gabeli, četvrti uzastopni, a ukupno osmi u sezoni nakon kojeg se "učvrstio" na četvrtom mjestu na tabeli.

Prvi strijelac prvenstva Mersudin Ahmetović je već u devetom minutu "načeo" Gabeljane poslije lijepe akcije Elvisa Sarića, koji je na petercu pronašao visokog centarfora, koji je postigao već 11. pogodak ove sezone - 0:1.

Imali su gosti sa "Koševa" još nekoliko dobrih šansi u prvom dijelu, ali bilo je i prilika za GOŠK i samo zahvaljujući golmanu Bojanu Pavloviću, koji je odlično intervenisao u par navrata, domaćin nije uspio da stigne do izjednačenja u prvih 45 minuta.

U nastavku su izabranici Husrefa Musemića "prelomili" utakmicu u 72. minutu evrogolom Krste Velkoskog, koji je uz pomoć prečke završio odlčnu akciju gostiju iz Sarajeva - 0:2.

Domaći tim trenera Slavena Muse, mogao je u 82. minutu da uvede meč u neizvjesnu završnicu, međutim udarac Pavla Sušića odlično je zaustavio golman Pavlović i gosti su do kraja rutinski zadržali prednost.