Чемпионшип: Свакаквих чуда у овом колу...!

Шефилд Јунајтед има свог Месија! Кларкова четири комада потопила Хал! Сјајна партија искусног нападача Оштрица.  Ништа слађе, него кад победиш комшију! Бристол Сити у дербију кола узео меру Кардифу.

Фудбал 05.11.2017 | 09:30
Шефилд Јунајтед наставио је потеру за Вулверхемптоном, водећом екипом у Чемпионшипу. Оштрице су на свом терену после преокрета прегазиле Хал Сити са 4:1 у утакмици 16. кола енглеског другог ранга.

Херој данас био је искусни, 32-годишњи нападач Шефилда, Леон Кларк који је постигао сва четири гола! А почело је баш лоше зе домаћина, јер је Камил Гросицки у 29. минуту довео Хал у вођство.

Међутим, у другом полувремену, Кларк се просто разгоропадио и кренуо да буши противничку мрежу из свих позиција.

Најпре је изједначио у 53. минуту, а у 76. минуту је донео и вођство екипи Шефилда. Четири минута касније Кларк је наставио шоу и повисио на 3:1, а коначан резултат поставио је два минута пре краја утакмице.

Кандидати за пласман у плеј-оф, Астон Вила и Дерби Каунти доживели су непријатне поразе на домаћем терену.

Вила је у Бирмингему изгубила од Шефилд Венсдеја са 2:1, а и тај један погодак домаћи су дали у шестом минуту судијске надокнаде преко Кристофера Самбе.

Испоставило се да су гостујуће Сове цео посао практично завршиле још у првом полувремену. Адам Рич је већ у првом минуту довео Шефилд у вођство, а дуплирао га је Џордан Роудс у 23. минуту.

Ако је навијачима Астон Виле било лоше, онда је присталицама Дербија било још горе јер је њихова екипа код куће поражена са 4:2 од Рединга. За само четири минута на почетку првог полувремена гости су стигли до убедљиве предности.

Лијам Мур у деветом и Соне Алуко у 13. минуту су затресли мрежу Дербија. На 3:0 повисио је Рој Беренс у 54. минуту, а онда је 17 минута касније гол за домаће дао Расел. Бероује у 75. минуту дао четврти гол за Рединг, а коначан резултат поставио је Мартин у првом минуту судијске надокнаде.

Ништа слађе, него кад победиш комшију! Бристол Сити у дербију кола узео меру Кардифу.

Ништа слађе, него кад победиш комшију и помрсиш му планове. Бристол Сити узео је меру Кардифу у оквиру дербија 16. рунде Чемпионшипа и примакао му се на бод заостатка - 2:1 (1:1).

Висок темпо, мноштво прилика на обе стране, одбране голмана, картони, искључење... Свега је било у окршају комшијских градова које дели 40 километара. Сити је повео на половини првог дела игре када је Брајан одлично упослио О'Дауда, али момци Нила Ворноканису одустајали. Кардиф је преузео иницијативу коју је наплатио четири минута пре одласка на велики одмор. Омар Богл је био неумољив.

И у другом делу меча гости су диктирали темпо, међутим у 55. минуту нападач Плавих птица и стрелац на сусрету Богл због неспортског потеза зарадио је директан црвни картон, па је Ворнок био приморан да мења играче, ротира у нади да оствари позитиван резултат.

Ипак, у томе није успео, јер је после само 11 минута Магнусон одлично пронашао дефанзивца Флинта, који тресе мрежу за предност и испоставиће се три бода.