Čempionšip: Svakakvih čuda u ovom kolu...!

Šefild Junajted ima svog Mesija! Klarkova četiri komada potopila Hal! Sjajna partija iskusnog napadača Oštrica.  Ništa slađe, nego kad pobediš komšiju! Bristol Siti u derbiju kola uzeo meru Kardifu.

Fudbal 05.11.2017 | 09:30
Šefild Junajted nastavio je poteru za Vulverhemptonom, vodećom ekipom u Čempionšipu. Oštrice su na svom terenu posle preokreta pregazile Hal Siti sa 4:1 u utakmici 16. kola engleskog drugog ranga.

Heroj danas bio je iskusni, 32-godišnji napadač Šefilda, Leon Klark koji je postigao sva četiri gola! A počelo je baš loše ze domaćina, jer je Kamil Grosicki u 29. minutu doveo Hal u vođstvo.

Međutim, u drugom poluvremenu, Klark se prosto razgoropadio i krenuo da buši protivničku mrežu iz svih pozicija.

Najpre je izjednačio u 53. minutu, a u 76. minutu je doneo i vođstvo ekipi Šefilda. Četiri minuta kasnije Klark je nastavio šou i povisio na 3:1, a konačan rezultat postavio je dva minuta pre kraja utakmice.

Kandidati za plasman u plej-of, Aston Vila i Derbi Kaunti doživeli su neprijatne poraze na domaćem terenu.

Vila je u Birmingemu izgubila od Šefild Vensdeja sa 2:1, a i taj jedan pogodak domaći su dali u šestom minutu sudijske nadoknade preko Kristofera Sambe.

Ispostavilo se da su gostujuće Sove ceo posao praktično završile još u prvom poluvremenu. Adam Rič je već u prvom minutu doveo Šefild u vođstvo, a duplirao ga je Džordan Rouds u 23. minutu.

Ako je navijačima Aston Vile bilo loše, onda je pristalicama Derbija bilo još gore jer je njihova ekipa kod kuće poražena sa 4:2 od Redinga. Za samo četiri minuta na početku prvog poluvremena gosti su stigli do ubedljive prednosti.

Lijam Mur u devetom i Sone Aluko u 13. minutu su zatresli mrežu Derbija. Na 3:0 povisio je Roj Berens u 54. minutu, a onda je 17 minuta kasnije gol za domaće dao Rasel. Berouje u 75. minutu dao četvrti gol za Reding, a konačan rezultat postavio je Martin u prvom minutu sudijske nadoknade.

Ništa slađe, nego kad pobediš komšiju! Bristol Siti u derbiju kola uzeo meru Kardifu.

Ništa slađe, nego kad pobediš komšiju i pomrsiš mu planove. Bristol Siti uzeo je meru Kardifu u okviru derbija 16. runde Čempionšipa i primakao mu se na bod zaostatka - 2:1 (1:1).

Visok tempo, mnoštvo prilika na obe strane, odbrane golmana, kartoni, isključenje... Svega je bilo u okršaju komšijskih gradova koje deli 40 kilometara. Siti je poveo na polovini prvog dela igre kada je Brajan odlično uposlio O'Dauda, ali momci Nila Vornokanisu odustajali. Kardif je preuzeo inicijativu koju je naplatio četiri minuta pre odlaska na veliki odmor. Omar Bogl je bio neumoljiv.

I u drugom delu meča gosti su diktirali tempo, međutim u 55. minutu napadač Plavih ptica i strelac na susretu Bogl zbog nesportskog poteza zaradio je direktan crvni karton, pa je Vornok bio primoran da menja igrače, rotira u nadi da ostvari pozitivan rezultat.

Ipak, u tome nije uspeo, jer je posle samo 11 minuta Magnuson odlično pronašao defanzivca Flinta, koji trese mrežu za prednost i ispostaviće se tri boda.