И "Чика Црни" би на клупу БиХ!

Бивши тренер Партизана Владимир Вермезовић кандидовао се за упражњено селекторско место "змајева".

Фудбал 02.11.2017 | 19:45
И "Чика Црни" би на клупу БиХ!
Фудбалски савез Босне и Херцеговине недавно се растао са Мехмедом Баждаревићем и од тада трају спекулације ко ће сести на клупу репрезентације.

У игри је било много имена, а последњи је кандидатуру поднео бивши тренер Партизана Владимир Вермезовић.

Према сазнањима из Фудбалског савеза БИХ, његова кандидатура није одбачена "на прву" као што се то радило готово са сваким кандидатом из Србије у прошлости, преноси "Спортски журнал".

Ипак, не дају му се велике шансе да би могао да буде изабран пре Амара Осима који одлично познаје функционисање сарајевске фудбалске чаршије и људи у ФС БиХ и главни је кандидат за селектора.

О избору селектора званично треба да се изјасни и ФС Републике Српске.

Одлуку о именовању новог селектора требало би да донесе комисија коју је формирао Извршни одбора ФС БиХ, а коју чине Ивица Осим, Душко Бајевић, Сеад Кајтаз и Звјездан Мисимовић.

Да ли ће то бити заиста Амар Осим, још није познато. Његов отац, члан комисије, напомиње да је он само један од кандидата.

"Амар је само један од кандидата. Услове има, зна да прича кад затреба, има и искуство, зрео је! Ако је прави нека буде селектор, не због презимена", рекао је Ивица Осим.

Владимир Вермезовић такође има искуства. Осим Партизана, који је водио у два наврата, и каљења у екипи Телеоптика, радио је и у Словачкој, у екипи Спартака из Трнаве, али и у Јужној Африци, где је предводио екипе Кајзер Чифс и Орландо Пирате.

Извор: мондо.рс

Коментари / 0

Оставите коментар