ИТА: Интер се мучио, али се вратио на друго мјесто!

Фудбалери Интера савладали су Верону у гостима резултатом 2:1 у мечу којим је затворено 11. коло италијанске Серије А.  Интер прескочио и Верону! Деветом побједом у сезони Интер се вратио на друго мјесто на табели.  Перишић после 786 минута и Интерово “одбиј” Јувентусу! Неразури се намучили у Верони, али су на крају обавили посао.

Фудбал 30.10.2017 | 23:29
Екипа Лучана Спалетија мучила се са једном од најлошијих екипа у првенству, али је на индивидуални квалитет ипак успела да ишчупа бодове.

У првом полувремену није било превише прилика, а једину је искористио Борха Валеро у 36. минуту – Кандрева је са десног бока послао савршен центаршут на другу стативу и погодио усамљеног Шпанца који лако тресе мрежу домаћина.

Међутим, на истеку сата игре Самир Хандановић је неспретно реаговао и у жељи да се баци на лопту оборио Черчија у казненом простору, а сигуран извођач најстроже казне био је Пацини.

Интер је успео да оправда улогу фаворита и само осам минута касније дође до вођства преко Ивана Перишића. Хрватски репрезентативац сачекао је одбитак после корнера и са ивице казненог простора закуцао лопту у мрежу.

Овим тријумфом ‘Неразури’ су се вратили на друго место са 29 бодова, два мање од првопласираног Наполија и једним више од Јувентуса.

С друге стране, Верона је остала у зони испадања са само шест бодова.

Седми пут заредом Интер је постигао два гола Верони на Бентегодију и поново му је то било довољно за побједу.

Верона је успјела да изједначи након вођства “нероазура” из првог полувремена, али је екипа Лучијана Спалетија казнила лоше брањен корнер домаћих и голом Перишића уписала девету побједу у сезони.

ВЕРОНА – ИНТЕР 1:2 (0:1)

Само два бода Интер дијели од лидера на табели, екипе Наполија, послије 11. кола Серије А у којем је уписан не толико убједљив колико важан тријумф.

Екипа Лучијана Спалетија стрепила је до самог краја, али и на старту, када је Ћерћи шутирао са десетак метара, а Миранда у одлучујућем тренутку изблокирао његов ударац.

Интер је доминирао, али осим шута Икардија који је отишао преко гола није било правих прилика, све до 36. минута, а онда се Борха Валеро добро убацио у шеснаестерац и матирао Николаса. Био је то његов први гол ове сезоне, а четврти против Вероне у досадашњих шест наступа.

Велике заслуге за гол припадају Кандреви који је одлично центрирао и уписао своју 14 асистенцију ове сезоне.

И друго полувријеме почело је идарцем Икардија преко пречке, а онда у 55. минуту на велику грешку Д’Амброзија надовезао се и Хандановић и реакцијом у стилу америчких рвача оборио Ћерћија.

Судија Гавилучи затражио је провјеру видео снимка, да би тек након два минута чекања схватио да сам треба да оде ван терена и прегледа спорну ситуацију.

У међувремену тренер Вероне је обавио раније најављену измјену, умјесто Кеана ушао је Ђампаоло Пацини и био је то пун погодак.

Гавилучи се вратио и показао на бијелу тачку а Пацини постигао свој четврти гол ове сезоне, и то четврти из једанаестерца!

Славље домаћих навијача којима треба одати признање на фантастичној подршци током цијелог меча, кратко је трајало.

Четири минуте након изједначујућег поготка Весино је погодио пречку, а у 67. минуту Интер је стигао до новог вођства.

Одбрана Вероне избила је лопту након убачаја из корнера, али заборавила да покрива простор испред шеснаестерца и Перишић је то казнио снажним ударцем за побједу Интера.

Спалети је у наставку одлучио да му је довољно 2:1 и “затворио” меч измјенама, па ни пет минута судијске надокнаде није било довољно домаћима да стигну бар до бода.

Није било уверљиво, није никог уплашило, али је задатак обављен. Теже него што се очекивало, Интер је успео да стигне до бодова на гостовању у Верони, пошто је Иван Перишић прекинуо пост који је на клупском и репрезентативном нивоу трајао већ 786 минута. И вечерас на Бентегодију коначно гол. Гол за Интерових 2:1 и останак на другом месту на табели, испред Јувентуса, што је Неразурима малтене једнако битно колико и шампионска титула.

Ако Јуве намерава да исту задржи мораће значајно да подигне ниво игре. Наполи тренутно игра много боље. Лацио не осцилира као ранијих сезона.  А Интер? Интер у неку руку игра као Јуве последњих сезона. Не увек бриљантно, али добија.

У Верони, кроз коју су се шетали и Лацио и Наполи, па и Фјорентина, чинило се да ће бити лако. Гости из Милана су од почетка притисли домаћина и серију налета крунисали првенцем Борхе Валера у дресу Неразура. Антонио Кандрева је послао савршену лопту са десног крила.

Међутим, Верона је, као ретко када ове сезоне, показала зубе. Ђампаоло Пацини је, само минут по уласку у игру, пенал претворио у изједначење и навијачима Интера склонио осмех са лица. Забринуто стање ипак није потрајало.

Схватили су у тиму Лучана Спалетија да не би смели да се играју са победом и опет кренули да агресивније нападају. Брзо се исплатило против очајне одбране Вероне. Тома Орто је корнер са леве стране очајно испуцао спустивши лопту право на Перишићеву ногу. Хрватски интернационалац је поклон оберучке прихватио.