ITA: Inter se mučio, ali se vratio na drugo mjesto!

Fudbaleri Intera savladali su Veronu u gostima rezultatom 2:1 u meču kojim je zatvoreno 11. kolo italijanske Serije A.  Inter preskočio i Veronu! Devetom pobjedom u sezoni Inter se vratio na drugo mjesto na tabeli.  Perišić posle 786 minuta i Interovo “odbij” Juventusu! Nerazuri se namučili u Veroni, ali su na kraju obavili posao.

Fudbal 30.10.2017 | 23:29
Ekipa Lučana Spaletija mučila se sa jednom od najlošijih ekipa u prvenstvu, ali je na individualni kvalitet ipak uspela da iščupa bodove.

U prvom poluvremenu nije bilo previše prilika, a jedinu je iskoristio Borha Valero u 36. minutu – Kandreva je sa desnog boka poslao savršen centaršut na drugu stativu i pogodio usamljenog Španca koji lako trese mrežu domaćina.

Međutim, na isteku sata igre Samir Handanović je nespretno reagovao i u želji da se baci na loptu oborio Čerčija u kaznenom prostoru, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Pacini.

Inter je uspeo da opravda ulogu favorita i samo osam minuta kasnije dođe do vođstva preko Ivana Perišića. Hrvatski reprezentativac sačekao je odbitak posle kornera i sa ivice kaznenog prostora zakucao loptu u mrežu.

Ovim trijumfom ‘Nerazuri’ su se vratili na drugo mesto sa 29 bodova, dva manje od prvoplasiranog Napolija i jednim više od Juventusa.

S druge strane, Verona je ostala u zoni ispadanja sa samo šest bodova.

Sedmi put zaredom Inter je postigao dva gola Veroni na Bentegodiju i ponovo mu je to bilo dovoljno za pobjedu.

Verona je uspjela da izjednači nakon vođstva “neroazura” iz prvog poluvremena, ali je ekipa Lučijana Spaletija kaznila loše branjen korner domaćih i golom Perišića upisala devetu pobjedu u sezoni.

VERONA – INTER 1:2 (0:1)

Samo dva boda Inter dijeli od lidera na tabeli, ekipe Napolija, poslije 11. kola Serije A u kojem je upisan ne toliko ubjedljiv koliko važan trijumf.

Ekipa Lučijana Spaletija strepila je do samog kraja, ali i na startu, kada je Ćerći šutirao sa desetak metara, a Miranda u odlučujućem trenutku izblokirao njegov udarac.

Inter je dominirao, ali osim šuta Ikardija koji je otišao preko gola nije bilo pravih prilika, sve do 36. minuta, a onda se Borha Valero dobro ubacio u šesnaesterac i matirao Nikolasa. Bio je to njegov prvi gol ove sezone, a četvrti protiv Verone u dosadašnjih šest nastupa.

Velike zasluge za gol pripadaju Kandrevi koji je odlično centrirao i upisao svoju 14 asistenciju ove sezone.

I drugo poluvrijeme počelo je idarcem Ikardija preko prečke, a onda u 55. minutu na veliku grešku D’Ambrozija nadovezao se i Handanović i reakcijom u stilu američkih rvača oborio Ćerćija.

Sudija Gaviluči zatražio je provjeru video snimka, da bi tek nakon dva minuta čekanja shvatio da sam treba da ode van terena i pregleda spornu situaciju.

U međuvremenu trener Verone je obavio ranije najavljenu izmjenu, umjesto Keana ušao je Đampaolo Pacini i bio je to pun pogodak.

Gaviluči se vratio i pokazao na bijelu tačku a Pacini postigao svoj četvrti gol ove sezone, i to četvrti iz jedanaesterca!

Slavlje domaćih navijača kojima treba odati priznanje na fantastičnoj podršci tokom cijelog meča, kratko je trajalo.

Četiri minute nakon izjednačujućeg pogotka Vesino je pogodio prečku, a u 67. minutu Inter je stigao do novog vođstva.

Odbrana Verone izbila je loptu nakon ubačaja iz kornera, ali zaboravila da pokriva prostor ispred šesnaesterca i Perišić je to kaznio snažnim udarcem za pobjedu Intera.

Spaleti je u nastavku odlučio da mu je dovoljno 2:1 i “zatvorio” meč izmjenama, pa ni pet minuta sudijske nadoknade nije bilo dovoljno domaćima da stignu bar do boda.

Nije bilo uverljivo, nije nikog uplašilo, ali je zadatak obavljen. Teže nego što se očekivalo, Inter je uspeo da stigne do bodova na gostovanju u Veroni, pošto je Ivan Perišić prekinuo post koji je na klupskom i reprezentativnom nivou trajao već 786 minuta. I večeras na Bentegodiju konačno gol. Gol za Interovih 2:1 i ostanak na drugom mestu na tabeli, ispred Juventusa, što je Nerazurima maltene jednako bitno koliko i šampionska titula.

Ako Juve namerava da istu zadrži moraće značajno da podigne nivo igre. Napoli trenutno igra mnogo bolje. Lacio ne oscilira kao ranijih sezona.  A Inter? Inter u neku ruku igra kao Juve poslednjih sezona. Ne uvek briljantno, ali dobija.

U Veroni, kroz koju su se šetali i Lacio i Napoli, pa i Fjorentina, činilo se da će biti lako. Gosti iz Milana su od početka pritisli domaćina i seriju naleta krunisali prvencem Borhe Valera u dresu Nerazura. Antonio Kandreva je poslao savršenu loptu sa desnog krila.

Međutim, Verona je, kao retko kada ove sezone, pokazala zube. Đampaolo Pacini je, samo minut po ulasku u igru, penal pretvorio u izjednačenje i navijačima Intera sklonio osmeh sa lica. Zabrinuto stanje ipak nije potrajalo.

Shvatili su u timu Lučana Spaletija da ne bi smeli da se igraju sa pobedom i opet krenuli da agresivnije napadaju. Brzo se isplatilo protiv očajne odbrane Verone. Toma Orto je korner sa leve strane očajno ispucao spustivši loptu pravo na Perišićevu nogu. Hrvatski internacionalac je poklon oberučke prihvatio.