Цвајта: Унион Берлин пропустио прилику да скочи на 3. мјесто!

Нерешено у Дуизбургу. . .

Фудбал 29.10.2017 | 16:15
У лепом светлу представио се Унион Берлин током седмице на гостовању Леверкузену у оквиру ДФБ покала (изгубио 1:3), али очигледно да му је та утакмица одузела доста снаге, па је у финишу 12. кола Цвајте поклекао на гостовању Дуизбургу, па је пропустио прилику да избије на треће место на табели - 1:1.

Искусни везиста Тони Лајштнер је почетком другог полувремена поред двојице домаћих штопера главом захватио лопту коју је из корнера послао Кристофер Тримел и чинило се да ће то бито довољно за пету узастопну победу Униона. Не лези враже. У финишу, два минута пре краја, поравнао је нападач домаћина Станислав Иљученко, први голом у сезони.

Берлинци су тако пропустили шансу да прескоче Нирнберг, пошто је Дер Клуб пао на испиту у Хајденхајму, где је претпоследњи тим на табели направио изненађење захваљујући поготку Роберта Глацела средином другог полувремена.