Cvajta: Union Berlin propustio priliku da skoči na 3. mjesto!

Nerešeno u Duizburgu. . .

Fudbal 29.10.2017 | 16:15
U lepom svetlu predstavio se Union Berlin tokom sedmice na gostovanju Leverkuzenu u okviru DFB pokala (izgubio 1:3), ali očigledno da mu je ta utakmica oduzela dosta snage, pa je u finišu 12. kola Cvajte poklekao na gostovanju Duizburgu, pa je propustio priliku da izbije na treće mesto na tabeli - 1:1.

Iskusni vezista Toni Lajštner je početkom drugog poluvremena pored dvojice domaćih štopera glavom zahvatio loptu koju je iz kornera poslao Kristofer Trimel i činilo se da će to bito dovoljno za petu uzastopnu pobedu Uniona. Ne lezi vraže. U finišu, dva minuta pre kraja, poravnao je napadač domaćina Stanislav Iljučenko, prvi golom u sezoni.

Berlinci su tako propustili šansu da preskoče Nirnberg, pošto je Der Klub pao na ispitu u Hajdenhajmu, gde je pretposlednji tim na tabeli napravio iznenađenje zahvaljujući pogotku Roberta Glacela sredinom drugog poluvremena.