ШПА: Анхел је био ђаво по Сосиједад!

Преокрет на стадиону Алфонсо Перез - 2:1! Анхел режирао преокрет Хетафеа против Баска! Фудбалери Хетафеа савладали су Реал Сосиједад 2:1, после преокрета у првом недељном мечу десетог кола шпанске ЛаЛиге.

Фудбал 29.10.2017 | 14:15
Не блиста Реал Сосиједад, и у таквој ситуацији је био у прилици да слави на гостовању Хетафеу, али су га промашаји коштали освајања бодова после великог преокрета Хетафеа - 2:1 (0:1). Навијачи тима из Сан Себастијана могу да буду бесни на своје љубимце, с правом.

А повели су Баски већ у 5. минуту.

Био је то брз напад у ком је учествовао бивши фудбалер Манчестер Јунајтеда Аднан Јанузај који је јако лепо проиграо Микела Ојарзабала. Млади репрезентативац Шпаније је реаговао из прве и поготком донео вођство свом тиму.

Хетафе је успео да се одбрани и лепом акцијом преко Анхела Родригеза постигне гол за изједначење, а потом је исти играч у 84. изнудио пенал који је Молина реализовао.

Хетафе је ни крив ни дужан дошао до победе, а био је на ивици пораза која му се смешила када су Баски бахато машили зицере.

Баски су повели у предграђу Мадрида већ у петом минуту поготком Мике Ојарсабала, после додавања Аднана Јанузаја.

Домаћин преокреће у завршници сусрета, а јунак је био Анхел Родригес. Прво је изједначио сјајним голом после прелепог додавања Франсиска Портиља, а онда изнудио пенал који је реализовао искусни Хорхе Молина.

Реал Сосиједад је био бољи ривал у првих сат времена игре, гости су после вођства имали још неколико солидних ситуација за нови гол, али су Јанузај, Вилијан Хозе, Ојарсабал и Одриосола били лоши у завршници.

Хетафе преузима контролу у последњих 25 минута, пре изједначења Херонимо Руљи брани шут Анхелу, који је могао и сам да преокрене да је боље реаговао после додавања у казнени простор у 79. минуту.

Хетафе је прекинуо низ од три меча без победе и пришао на два бода од деветопласираног Реал Сосиједада, који је остао без победе четврти пут у последњих пет кола.