ŠPA: Anhel je bio đavo po Sosijedad!

Preokret na stadionu Alfonso Perez - 2:1! Anhel režirao preokret Hetafea protiv Baska! Fudbaleri Hetafea savladali su Real Sosijedad 2:1, posle preokreta u prvom nedeljnom meču desetog kola španske LaLige.

Fudbal 29.10.2017 | 14:15
Ne blista Real Sosijedad, i u takvoj situaciji je bio u prilici da slavi na gostovanju Hetafeu, ali su ga promašaji koštali osvajanja bodova posle velikog preokreta Hetafea - 2:1 (0:1). Navijači tima iz San Sebastijana mogu da budu besni na svoje ljubimce, s pravom.

A poveli su Baski već u 5. minutu.

Bio je to brz napad u kom je učestvovao bivši fudbaler Mančester Junajteda Adnan Januzaj koji je jako lepo proigrao Mikela Ojarzabala. Mladi reprezentativac Španije je reagovao iz prve i pogotkom doneo vođstvo svom timu.

Hetafe je uspeo da se odbrani i lepom akcijom preko Anhela Rodrigeza postigne gol za izjednačenje, a potom je isti igrač u 84. iznudio penal koji je Molina realizovao.

Hetafe je ni kriv ni dužan došao do pobede, a bio je na ivici poraza koja mu se smešila kada su Baski bahato mašili zicere.

Baski su poveli u predgrađu Madrida već u petom minutu pogotkom Mike Ojarsabala, posle dodavanja Adnana Januzaja.

Domaćin preokreće u završnici susreta, a junak je bio Anhel Rodriges. Prvo je izjednačio sjajnim golom posle prelepog dodavanja Fransiska Portilja, a onda iznudio penal koji je realizovao iskusni Horhe Molina.

Real Sosijedad je bio bolji rival u prvih sat vremena igre, gosti su posle vođstva imali još nekoliko solidnih situacija za novi gol, ali su Januzaj, Vilijan Hoze, Ojarsabal i Odriosola bili loši u završnici.

Hetafe preuzima kontrolu u poslednjih 25 minuta, pre izjednačenja Heronimo Rulji brani šut Anhelu, koji je mogao i sam da preokrene da je bolje reagovao posle dodavanja u kazneni prostor u 79. minutu.

Hetafe je prekinuo niz od tri meča bez pobede i prišao na dva boda od devetoplasiranog Real Sosijedada, koji je ostao bez pobede četvrti put u poslednjih pet kola.