Чемпионшип: Јокан избјегао бламажу у 93. минуту!

Пораз фаворизованих Вукова и кикс Кардифа по укусу лидера Шефилд Јунајтеда.  “Управа напоље“ на енглески начин - летеле стотине тениских лоптица! Велико незадовољство навијача Хала.

Фудбал 29.10.2017 | 09:00
Секунде су делиле Славишу Јокановића и Фулам од бламаже на свом терену, али је капитен поново спасио ствар. Најлошији тим Чемпионшипа Болтон водио је поготком Семија Амеобија од 29. минута, и добро се држао, али није имао снаге за напоран финиш у којем је испустио победу - 1:1 (0:1).

Играо се трећи минут надокнаде, везиста домаћина Мекдоналдпробио се по левој страни, мајсторски послужио Тома Карнија, који је првенцем у сезони спасио кожу домаћину.

Без обзира на заостатак на табели и корак уназад који је направљен данас у потери за плеј-офом, овај гол је важан и за Јокановића и за капитена Фулама који се враћа полако у препознатљиву форму после дуге паузе због повреде због које није играо.

За изненађење дана побринуо се Квинс Парк Ренџерс. Полицајци су дочекали на свом терену сјајну екипу Вулверхемптона и поразили је на Лофтус Роуду са 2:1. Конор Вашингтоње довео домаћина у вођство у 41, Бразилац Лео Бонатини осмим голом у сезони поравнао је два минута касније, али је резервиста Мет Смит десетак минута пре краја прекинуо низ Вукова од три везане победе.

Тако је и Шефилд Јунајтед остао лидер на табели после 14. кола јер ни Кардиф није данас могао до победе. Велшки тим играо је мршавих 0:0 на свом терену са просечним Милволом па може да се каже да је потпуно подбацио као и Вулвс.

Одличан посао је направио Бристол Сити, који се победом од 2:1 у гостима пробио на четврто место и гурнуо Сандерленд још више ка трећој лиги. Занимљиво, изузев КПР-а, ниједан други тим није забележио данас победу на свом терену, а од гостију радовали су се и Брентфорд, Ипсвич, Дерби и Мидлзбро.

“Управа напоље“ на енглески начин - летеле стотине тениских лоптица! Велико незадовољство навијача Хала.

Експеримент са Леонидом Слуцким у Халу је пукао.

То је јасно и највернијим навијачима Тигрова који су вечерас побацали стотине тениских лоптица на терен у знак протеста против власника клуба - породице Алам, која није испунила обећања и саставила екипу способну да нападне пласман у Премијер лигу.

Зато је почетак јоркширског дербија каснио, јер су редари морали да уконе поприличну количину лоптица са игралишта.

Нотингем Форест је вечерас у комшијском окршају тукао Хал са 3:2 и задао му нови у низу удараца које трпе у последње време. За сјајну победу Шумара побринуо се магични Киријан Доувел који је постигао хет-трик и запечатио судбину Тигрова.

ЕНГЛЕСКА 2 - 14. коло