Čempionšip: Jokan izbjegao blamažu u 93. minutu!

Poraz favorizovanih Vukova i kiks Kardifa po ukusu lidera Šefild Junajteda.  “Uprava napolje“ na engleski način - letele stotine teniskih loptica! Veliko nezadovoljstvo navijača Hala.

Fudbal 29.10.2017 | 09:00
Sekunde su delile Slavišu Jokanovića i Fulam od blamaže na svom terenu, ali je kapiten ponovo spasio stvar. Najlošiji tim Čempionšipa Bolton vodio je pogotkom Semija Ameobija od 29. minuta, i dobro se držao, ali nije imao snage za naporan finiš u kojem je ispustio pobedu - 1:1 (0:1).

Igrao se treći minut nadoknade, vezista domaćina Mekdonaldprobio se po levoj strani, majstorski poslužio Toma Karnija, koji je prvencem u sezoni spasio kožu domaćinu.

Bez obzira na zaostatak na tabeli i korak unazad koji je napravljen danas u poteri za plej-ofom, ovaj gol je važan i za Jokanovića i za kapitena Fulama koji se vraća polako u prepoznatljivu formu posle duge pauze zbog povrede zbog koje nije igrao.

Za iznenađenje dana pobrinuo se Kvins Park Rendžers. Policajci su dočekali na svom terenu sjajnu ekipu Vulverhemptona i porazili je na Loftus Roudu sa 2:1. Konor Vašingtonje doveo domaćina u vođstvo u 41, Brazilac Leo Bonatini osmim golom u sezoni poravnao je dva minuta kasnije, ali je rezervista Met Smit desetak minuta pre kraja prekinuo niz Vukova od tri vezane pobede.

Tako je i Šefild Junajted ostao lider na tabeli posle 14. kola jer ni Kardif nije danas mogao do pobede. Velški tim igrao je mršavih 0:0 na svom terenu sa prosečnim Milvolom pa može da se kaže da je potpuno podbacio kao i Vulvs.

Odličan posao je napravio Bristol Siti, koji se pobedom od 2:1 u gostima probio na četvrto mesto i gurnuo Sanderlend još više ka trećoj ligi. Zanimljivo, izuzev KPR-a, nijedan drugi tim nije zabeležio danas pobedu na svom terenu, a od gostiju radovali su se i Brentford, Ipsvič, Derbi i Midlzbro.

“Uprava napolje“ na engleski način - letele stotine teniskih loptica! Veliko nezadovoljstvo navijača Hala.

Eksperiment sa Leonidom Sluckim u Halu je pukao.

To je jasno i najvernijim navijačima Tigrova koji su večeras pobacali stotine teniskih loptica na teren u znak protesta protiv vlasnika kluba - porodice Alam, koja nije ispunila obećanja i sastavila ekipu sposobnu da napadne plasman u Premijer ligu.

Zato je početak jorkširskog derbija kasnio, jer su redari morali da ukone popriličnu količinu loptica sa igrališta.

Notingem Forest je večeras u komšijskom okršaju tukao Hal sa 3:2 i zadao mu novi u nizu udaraca koje trpe u poslednje vreme. Za sjajnu pobedu Šumara pobrinuo se magični Kirijan Douvel koji je postigao het-trik i zapečatio sudbinu Tigrova.

ENGLESKA 2 - 14. kolo