ФРА: Мајстор фудбала Томас Лемар се пробудио

Монаков дриблер дуго је тражио форму после лета које је провео повређен, а данас је подсетио европску јавност какав таленат има у ногама.  Изгуби Ранијери! Нант поражен на гостовању Дижону - 1:0.

Фудбал 28.10.2017 | 23:15
Један од ретких који летос није напустио Кнежевину у махнитој распродаји на којој је првак Француске и полуфиналиста Лиге шампиона, Монако, зарадио 362,5 милиона евра - Томас Лемар - ове вечери подсетио је какав је фудбалски потенцијал.

Лемар се мучио да пронађе форму после лета које је провео повређен, а изгледа да му је то успело тек у 14. наступу у сезони, а десетом у Лиги 1. Овај левоноги дриблер пронашао је пут до мреже "жирондинаца" у буквалном смислу када се у слалому "спустио" до шеснаетерца и у 65. минуту првим голом у сезони поставио коначних:

Бордо - Монако 0:2 (0:0) у дербију 11. кола француског шампионата.

Овај резултат утолико је вреднији за реновиран тим тренера Леонарда Жардима јер је забележен дан након што је лидер и највећи ривал, Пари Сен Жермен, до ногу потукао Ницу на "Парку принчева" и преноћио са седам бодова предности на челу каравана.

Жардимов тим имао је очајну серију резултата: Порто 0:3, Монпеље 1:1, Лион 2:3, Бешикташ 1:2, после чега је донекле збио редове и победама од 2:0 над Каеном и Бордоом наговестио да ће колико-толико моћи да прати арогантне "свеце" из престонице.

"Кнежеви" су повели у 56. минуту после акције коју је отворио управо Лемар, а у којој је омалени ветеран Жоао Мутињо главом асистирао за центарфора Кејту Балдеа, којем потом није било тешко да затресе мрежу једног од најнеугоднијих домаћина у лиги.

Утакмицу на "Матмут Атлантик" стадиону са клупе су пратили српски фудбалери Милан Гајић и Вукашин Јовановић којима тренер Жослен Гувернек није овог пута пружио шансу.

Монако је трећом узастопном победом над "жирондинцима" поправио атмосферу у тиму пред пут у Истанбул где ће један од четири најбоља тима Лиге шампиона из прошле сезоне играти за победу у нади да је и даље могуће избећи елиминацију у првој фази.

Противник Жардимовом тиму у среду у 20.45 биће Бешикташ, који је освојио максималних девет бодова после три кола групне фазе Лиге шампиона.

Капитен репрезентације Црне Горе, Стеван Јоветић, ушао је у игру у другом полувремену уместо Балдеа, који је данас постигао тек други гол од доласка у Монте Карло из римског Лација.

Нант је доживео први пораз у Лиги 1 још од 12. августа и тако је прекинуо изузетну серију под вођством Клаудија Ранијерија. Бољи од Нанта био је Дижон с 1:0 (1:0).

Једини гол на мечу постигао је Тавареш у 21. минуту.

Тако је Ранијеријев тим прекинуо серију од четири победе на последњих пет мечева и вероватно ће пасти са 3. места на табели на ком се тренутно налази. Опет је то био дуел на мали број голова Нанта, али сада га је Дижон надмудрио.

Вечерас је играо још један тим који је ове сезоне показао доста - Каен. После два везана пораза Каен је дошао до победе и то над Троом код куће с 1:0. Јунак Каена је Роделан. Био је то погодак из 30. минута.

Најефикаснији меч вечери одиграли су Стразбур и Анже, било је 2:2. И то је једини меч који је отишао у 3+. Сви остали су били 0-2.