FRA: Majstor fudbala Tomas Lemar se probudio

Monakov dribler dugo je tražio formu posle leta koje je proveo povređen, a danas je podsetio evropsku javnost kakav talenat ima u nogama.  Izgubi Ranijeri! Nant poražen na gostovanju Dižonu - 1:0.

Fudbal 28.10.2017 | 23:15
Jedan od retkih koji letos nije napustio Kneževinu u mahnitoj rasprodaji na kojoj je prvak Francuske i polufinalista Lige šampiona, Monako, zaradio 362,5 miliona evra - Tomas Lemar - ove večeri podsetio je kakav je fudbalski potencijal.

Lemar se mučio da pronađe formu posle leta koje je proveo povređen, a izgleda da mu je to uspelo tek u 14. nastupu u sezoni, a desetom u Ligi 1. Ovaj levonogi dribler pronašao je put do mreže "žirondinaca" u bukvalnom smislu kada se u slalomu "spustio" do šesnaeterca i u 65. minutu prvim golom u sezoni postavio konačnih:

Bordo - Monako 0:2 (0:0) u derbiju 11. kola francuskog šampionata.

Ovaj rezultat utoliko je vredniji za renoviran tim trenera Leonarda Žardima jer je zabeležen dan nakon što je lider i najveći rival, Pari Sen Žermen, do nogu potukao Nicu na "Parku prinčeva" i prenoćio sa sedam bodova prednosti na čelu karavana.

Žardimov tim imao je očajnu seriju rezultata: Porto 0:3, Monpelje 1:1, Lion 2:3, Bešiktaš 1:2, posle čega je donekle zbio redove i pobedama od 2:0 nad Kaenom i Bordoom nagovestio da će koliko-toliko moći da prati arogantne "svece" iz prestonice.

"Kneževi" su poveli u 56. minutu posle akcije koju je otvorio upravo Lemar, a u kojoj je omaleni veteran Žoao Mutinjo glavom asistirao za centarfora Kejtu Baldea, kojem potom nije bilo teško da zatrese mrežu jednog od najneugodnijih domaćina u ligi.

Utakmicu na "Matmut Atlantik" stadionu sa klupe su pratili srpski fudbaleri Milan Gajić i Vukašin Jovanović kojima trener Žoslen Guvernek nije ovog puta pružio šansu.

Monako je trećom uzastopnom pobedom nad "žirondincima" popravio atmosferu u timu pred put u Istanbul gde će jedan od četiri najbolja tima Lige šampiona iz prošle sezone igrati za pobedu u nadi da je i dalje moguće izbeći eliminaciju u prvoj fazi.

Protivnik Žardimovom timu u sredu u 20.45 biće Bešiktaš, koji je osvojio maksimalnih devet bodova posle tri kola grupne faze Lige šampiona.

Kapiten reprezentacije Crne Gore, Stevan Jovetić, ušao je u igru u drugom poluvremenu umesto Baldea, koji je danas postigao tek drugi gol od dolaska u Monte Karlo iz rimskog Lacija.

Nant je doživeo prvi poraz u Ligi 1 još od 12. avgusta i tako je prekinuo izuzetnu seriju pod vođstvom Klaudija Ranijerija. Bolji od Nanta bio je Dižon s 1:0 (1:0).

Jedini gol na meču postigao je Tavareš u 21. minutu.

Tako je Ranijerijev tim prekinuo seriju od četiri pobede na poslednjih pet mečeva i verovatno će pasti sa 3. mesta na tabeli na kom se trenutno nalazi. Opet je to bio duel na mali broj golova Nanta, ali sada ga je Dižon nadmudrio.

Večeras je igrao još jedan tim koji je ove sezone pokazao dosta - Kaen. Posle dva vezana poraza Kaen je došao do pobede i to nad Troom kod kuće s 1:0. Junak Kaena je Rodelan. Bio je to pogodak iz 30. minuta.

Najefikasniji meč večeri odigrali su Strazbur i Anže, bilo je 2:2. I to je jedini meč koji je otišao u 3+. Svi ostali su bili 0-2.