РВ: Ријека повела, Динамо послије преокрета до славља!

Фудбалери Динама из Загреба победили су пред домаћом публиком Ријеку са 3:1, у дербију 14. кола хрватског фудбалског првенства.  Динамо - Ријека: Маказице, преокрет и "плус 9"! И други пут ове сезоне Динамо бољи од Ријеке, сјајан гол Суданија.

Фудбал 28.10.2017 | 22:15
Екипа из Загреба се овим тријумфом издвојила на првом месту, пошто има девет бодова више од Хајдука и Ријеке.

Гости су до предности дошли у деветом минуту када је Акости савладао Ливаковића.

Међутим, до полувремена Динамо је успео да изједначи и да преко Мороа дође до 1:1. Са тим резултатом отишло се и на паузу.

У других 45 минута Ел Судани је био на висини задатка и са два гола решио меч. Прво је у 49. минуту погодио за преокрет, а потом је 79. поставио коначан резултат.

У седам дана два тешка меча за Загрепчане и из њих четири бода.

Динамо је претходног викенда направио преокрет против Хајдука, па на крају освојио само бод, да би против актуелног шампиона Хрватске - Ријеке, одиграли још бољи меч и забележили другу победу над њима у текућој сезони.

Повели су гости голом Акостија у 9. минуту, изједначио је Моро у 30, да би алжирски репрезентативац Судани погодио за преокрет у 49. минуту и то маказицама са пет метара. Исти играч, али мање спектакуларним голом, поставио је коначан резултат овог меча на "Максимиру" у 79. минуту: Динамо Загреб - Ријека 3:1 (1:1).

Требало би подсетити и да је Ријека у овом мечу била ослабљена неиграњем Мишића и Вешовића, као и најбољег стрелца и играча Марија Гаврановића.

Овом победом, после 14. кола хрватског шампионата, Динамо је успео да побегне Ријеци чак девет бодова, која има већ пет пораза док Загрепчани немају ниједан, док десет мање има Хајдук из Сплита, додуше уз одигран меч мање.

1. Дин. Загреб 14 10 4 0 34:11 34
2. Ријека 14 8 1 5 30:14 25
3. Хајдук Сплит 13 7 3 3 24:16 24
4. Осијек 13 6 6 1 20:13 24
5. Лок. Загреб 13 5 3 5 15:16 18
6. Инт. Запрешић 13 5 2 6 18:23 17
7. Славен Белупо 13 3 4 6 9:14 13
8. Цибалиа 13 4 0 9 14:29 12