RV: Rijeka povela, Dinamo poslije preokreta do slavlja!

Fudbaleri Dinama iz Zagreba pobedili su pred domaćom publikom Rijeku sa 3:1, u derbiju 14. kola hrvatskog fudbalskog prvenstva.  Dinamo - Rijeka: Makazice, preokret i "plus 9"! I drugi put ove sezone Dinamo bolji od Rijeke, sjajan gol Sudanija.

Fudbal 28.10.2017 | 22:15
Ekipa iz Zagreba se ovim trijumfom izdvojila na prvom mestu, pošto ima devet bodova više od Hajduka i Rijeke.

Gosti su do prednosti došli u devetom minutu kada je Akosti savladao Livakovića.

Međutim, do poluvremena Dinamo je uspeo da izjednači i da preko Moroa dođe do 1:1. Sa tim rezultatom otišlo se i na pauzu.

U drugih 45 minuta El Sudani je bio na visini zadatka i sa dva gola rešio meč. Prvo je u 49. minutu pogodio za preokret, a potom je 79. postavio konačan rezultat.

U sedam dana dva teška meča za Zagrepčane i iz njih četiri boda.

Dinamo je prethodnog vikenda napravio preokret protiv Hajduka, pa na kraju osvojio samo bod, da bi protiv aktuelnog šampiona Hrvatske - Rijeke, odigrali još bolji meč i zabeležili drugu pobedu nad njima u tekućoj sezoni.

Poveli su gosti golom Akostija u 9. minutu, izjednačio je Moro u 30, da bi alžirski reprezentativac Sudani pogodio za preokret u 49. minutu i to makazicama sa pet metara. Isti igrač, ali manje spektakularnim golom, postavio je konačan rezultat ovog meča na "Maksimiru" u 79. minutu: Dinamo Zagreb - Rijeka 3:1 (1:1).

Trebalo bi podsetiti i da je Rijeka u ovom meču bila oslabljena neigranjem Mišića i Vešovića, kao i najboljeg strelca i igrača Marija Gavranovića.

Ovom pobedom, posle 14. kola hrvatskog šampionata, Dinamo je uspeo da pobegne Rijeci čak devet bodova, koja ima već pet poraza dok Zagrepčani nemaju nijedan, dok deset manje ima Hajduk iz Splita, doduše uz odigran meč manje.