Куп: Бајерн се провукао, пеналима!

Бајерн славио после пенала, Келн коначно победио! Фудбалери Бајерна пласирали су се у осмину финала Купа Немачке пошто су после бољег извођења пенала савладали Лајпциг - 1:1 (5:4).  Шампион Немачке губио у Лајпцигу, али је изборио продужетке, а потом у пенал серији и пласман у осмину финала Купа Немачке.

Фудбал 26.10.2017 | 13:15
Лајпциг је повео у 68. минуту преко Фосберга из пенала, али су 'Баварци' изједнаичили пет минута касније преко Алкантаре.

До краја регуларног дела меча није било промене резултата, а питање победника решено је с "беле тачке".

И једни дурги су били сигурни у извиођењу пенала све до пете серија када је Вернер промашио једанаестерац, па је клуб из Минхена славио са 5:4.

Прошле сезоне Бајерн је битку за овај трофеј изборио у полуфиналу, а мало је недостајало да ове сезоне тај пут заврши већ у шеснаестини финала.

Екипа Јупа Хајнкеса мучила се против мотивисаног вицешампиона Немачке, али је на крају уз много среће стигла до победе 5:4 пеналима.

У "регуларних" 90 минута било је 1:1, а тај резултат остао је и након два продужетка.

Победника је одлучила пета серија пенала и то последњи ударац. Погађали су редом сви, у прве четири серије, а потом и Левандовски у последњој. Одлука је пала на Тима Вернера, а његов ударац са "беле тачке" одбранио је Свен Улрајх, за победу и пласман у осмину финала.

Бајерн у 120 минута пре тога није бриљирао. Јуп Хајнкес није штедео своју екипу, гурнуо је у ватру своје најбоље играче, међутим, изгледа да ће бити потребно још мало времена да славни стручњак сложи коцкице.

Борио се Лајпциг, на тренутке био и опаснији, а на терену је виђена права драма коју су обележили главни глумци: Видал - Цвајер - Кеита - Форсберг - Боатенг - Алкантара, тим редом "појављивања".

ВИДАЛ

... је на мечу против Лајпцига уписао свој 100. наступ за екипу Бајерна. Чилеанац је провео мало мање од сат времена на терену пре него је био замијењен, што је био добар потез, јер је био на ивици другог жутог картона. Први је зарадио због старта над Форсбергом, а управо је то био један од преломних тренутака утакмице, или је бар требало да буде. Видал је са обе ноге слеђа на ивици шеснаестерца оборио Форсберга, судија Феликс Цвајер показао је на белу тачку,

Међутим...

ЦВАЈЕР

... је само неколико секунди касније поништио своју одлуку и након консултација са помоћником "извукао" прекршај ван шеснаестерца. Можда ово и није била спорна одлука, али у најмању руку јесте дискутабилно то што није показао црвени картон Видалу због "маказица" с леђа на Форсбергу. Играчи Лајпцига бурно су реаговали на ову одлуку, чак и спортски директор Лајпцига Ралф Рангник који је након завршетка првог полувремена покушао да дође до главног судије и покаже му на телефону старт Видала, међутим, у том су га спречили играчи Бајерна. Видал се тако провукао, али није и Наби Кеита.

КЕИТА

... је направио праву глупост у 56. минуту када је руком повлачио за дрес Роберта Левандовског и оправдано добио други жути, затим и црвени картон, оставивши своју екипу на цедилу. Међутим, и са десеторицом Лајпциг је успео да поведе - и то преко вечерас свог најбољег играча, Емила Форсберга.

ФОРСБЕРГ

... није добио једанаестерац у 36. минуту, али јесте у 68. минуту стекао прилику да доведе своју екипу у вођство - и то управо из једанаестерца. Швеђанин је послао голмана у једну, а лопту у друго за велико славље на трибинама. Прекршај за најстрожу казну скривио је Џером Боатенг.

БОАТЕНГ

... је оборио Тима Вернера и пружио прилику домаћину да поведе, међутим,  нешто касније искупио се сјајном асистенцијом за Тијага Алкантару.

АЛКАНТАРА

... је одлично утрчао из другог плана и матирао Гулашија за изједначење 1:1 којим је Бајерн изборио продужетке. Био је то његов трећи погодак на исто толико утакмица против Лајпцига.

Меч је отишао у продужетке, а Бајерн, на крају у осмину финала Купа Њемачке.

Келн је прекинуо серију лоших резултата победом над Хертом од 3:1 уписао првупобеду у сезони, после оног на старту сезоне, када су такође забележили победу у Купу против петолигаша Лехера (5:0).

'Јарчеви' су повели у 35. минуту преко Колера, да би после осам минута меча дуплирали предност.

После одличног извенденог корнера Милоша Јојића, Марох је био најаснажљивији у шеснаестерцу за вођство од 2:0.

У наставкумече, питање победника решено је у 65. минуту када је Клеменс после одбијене лопте затресао мрежу противника.

Једини гол за Херту постигао је Штарк у 69. минуту после корнера.

У осталим мечевима Волфсбург је савладао Хановер са 2:0, као и Штутгарт који је славио против Кајзерслаутена (3:1), а осмину финала изборили су још Нинберг, Фрајбург и Вердер.