Kup: Bajern se provukao, penalima!

Bajern slavio posle penala, Keln konačno pobedio! Fudbaleri Bajerna plasirali su se u osminu finala Kupa Nemačke pošto su posle boljeg izvođenja penala savladali Lajpcig - 1:1 (5:4).  Šampion Nemačke gubio u Lajpcigu, ali je izborio produžetke, a potom u penal seriji i plasman u osminu finala Kupa Nemačke.

Fudbal 26.10.2017 | 13:15
Lajpcig je poveo u 68. minutu preko Fosberga iz penala, ali su 'Bavarci' izjednaičili pet minuta kasnije preko Alkantare.

Do kraja regularnog dela meča nije bilo promene rezultata, a pitanje pobednika rešeno je s "bele tačke".

I jedni durgi su bili sigurni u izviođenju penala sve do pete serija kada je Verner promašio jedanaesterac, pa je klub iz Minhena slavio sa 5:4.

Prošle sezone Bajern je bitku za ovaj trofej izborio u polufinalu, a malo je nedostajalo da ove sezone taj put završi već u šesnaestini finala.

Ekipa Jupa Hajnkesa mučila se protiv motivisanog vicešampiona Nemačke, ali je na kraju uz mnogo sreće stigla do pobede 5:4 penalima.

U "regularnih" 90 minuta bilo je 1:1, a taj rezultat ostao je i nakon dva produžetka.

Pobednika je odlučila peta serija penala i to poslednji udarac. Pogađali su redom svi, u prve četiri serije, a potom i Levandovski u poslednjoj. Odluka je pala na Tima Vernera, a njegov udarac sa "bele tačke" odbranio je Sven Ulrajh, za pobedu i plasman u osminu finala.

Bajern u 120 minuta pre toga nije briljirao. Jup Hajnkes nije štedeo svoju ekipu, gurnuo je u vatru svoje najbolje igrače, međutim, izgleda da će biti potrebno još malo vremena da slavni stručnjak složi kockice.

Borio se Lajpcig, na trenutke bio i opasniji, a na terenu je viđena prava drama koju su obeležili glavni glumci: Vidal - Cvajer - Keita - Forsberg - Boateng - Alkantara, tim redom "pojavljivanja".

VIDAL

... je na meču protiv Lajpciga upisao svoj 100. nastup za ekipu Bajerna. Čileanac je proveo malo manje od sat vremena na terenu pre nego je bio zamijenjen, što je bio dobar potez, jer je bio na ivici drugog žutog kartona. Prvi je zaradio zbog starta nad Forsbergom, a upravo je to bio jedan od prelomnih trenutaka utakmice, ili je bar trebalo da bude. Vidal je sa obe noge sleđa na ivici šesnaesterca oborio Forsberga, sudija Feliks Cvajer pokazao je na belu tačku,

Međutim...

CVAJER

... je samo nekoliko sekundi kasnije poništio svoju odluku i nakon konsultacija sa pomoćnikom "izvukao" prekršaj van šesnaesterca. Možda ovo i nije bila sporna odluka, ali u najmanju ruku jeste diskutabilno to što nije pokazao crveni karton Vidalu zbog "makazica" s leđa na Forsbergu. Igrači Lajpciga burno su reagovali na ovu odluku, čak i sportski direktor Lajpciga Ralf Rangnik koji je nakon završetka prvog poluvremena pokušao da dođe do glavnog sudije i pokaže mu na telefonu start Vidala, međutim, u tom su ga sprečili igrači Bajerna. Vidal se tako provukao, ali nije i Nabi Keita.

KEITA

... je napravio pravu glupost u 56. minutu kada je rukom povlačio za dres Roberta Levandovskog i opravdano dobio drugi žuti, zatim i crveni karton, ostavivši svoju ekipu na cedilu. Međutim, i sa desetoricom Lajpcig je uspeo da povede - i to preko večeras svog najboljeg igrača, Emila Forsberga.

FORSBERG

... nije dobio jedanaesterac u 36. minutu, ali jeste u 68. minutu stekao priliku da dovede svoju ekipu u vođstvo - i to upravo iz jedanaesterca. Šveđanin je poslao golmana u jednu, a loptu u drugo za veliko slavlje na tribinama. Prekršaj za najstrožu kaznu skrivio je Džerom Boateng.

BOATENG

... je oborio Tima Vernera i pružio priliku domaćinu da povede, međutim,  nešto kasnije iskupio se sjajnom asistencijom za Tijaga Alkantaru.

ALKANTARA

... je odlično utrčao iz drugog plana i matirao Gulašija za izjednačenje 1:1 kojim je Bajern izborio produžetke. Bio je to njegov treći pogodak na isto toliko utakmica protiv Lajpciga.

Meč je otišao u produžetke, a Bajern, na kraju u osminu finala Kupa Njemačke.

Keln je prekinuo seriju loših rezultata pobedom nad Hertom od 3:1 upisao prvupobedu u sezoni, posle onog na startu sezone, kada su takođe zabeležili pobedu u Kupu protiv petoligaša Lehera (5:0).

'Jarčevi' su poveli u 35. minutu preko Kolera, da bi posle osam minuta meča duplirali prednost.

Posle odličnog izvendenog kornera Miloša Jojića, Maroh je bio najasnažljiviji u šesnaestercu za vođstvo od 2:0.

U nastavkumeče, pitanje pobednika rešeno je u 65. minutu kada je Klemens posle odbijene lopte zatresao mrežu protivnika.

Jedini gol za Hertu postigao je Štark u 69. minutu posle kornera.

U ostalim mečevima Volfsburg je savladao Hanover sa 2:0, kao i Štutgart koji je slavio protiv Kajzerslautena (3:1), a osminu finala izborili su još Ninberg, Frajburg i Verder.