ЕЛ - Српски окршај: Недовић 26 поена, Митровић славио!

Кошаркаши Уникахе поражени су од Бросе Бамберга резултатом 76:80, у мечу трећег кола Евролиге.  Недовић убацио 26, али није било довољно! Српски интернационалац предводио Уникаху у поразу од Бамберга у Шпанији.

Кошарка 26.10.2017 | 13:00
Меч у Малаги од почетка до краја био је занимљив и пун неизвесности.

Шпански тим је боје започео меч, али су Немци у другом кварталу преузели вођство и имали четири поена предности на полувремену.

У наставку меча смењивала су се вођства, али је Бамберг одиграо боље у завршници и славио са четири поена предности.

Најефикаснији у победничком тиму био је Рики Хикмна са 18 поена, а пратио га је Остин Рубит са 15 поена и 11 скокова, док је 13 додао Штајгер.

Лука Митровић је за 27 минута на паркету забележио шест поена и и исто толико скокова.

Код Уникахе је одличан меч одиграо наш Немања Недовић који је убацио 26 поена (4/9 за два, 4/9 за три, 6/7 бацања), имао три асистенције и две ухваћене лопте, а пратио га је Горђи Шермадини са десет поена.

Драган Милосављевић је за играо 20 минута и за то време постигао је пет поена и уписао један скок и асистенцију.

Валенсија је у шпанском дербију славила против Басконије са 80:63.

Валенсија је од почетка била убедљива и први квартал добила са 28:13,асдомаћин је до одласка на одмор успео да истопи предност ривала на четири поена вођства.

Ипак, гости су у наставку доминирали и повећавали предност, док је Басконија у последњем кварталу успела да убаци само девет поена.

Тибор Плајс и Ерик Грин су предводили победнички тим са по 15 поена, а пратили су их Абалде са 13 и Бојан Дубљевић који је додао 11.

У пораженом саставу Шенгелија је забележио дабл- дабл са 22 поена и 11 скокова, док је Грејнџер убацио 12 поена и имао је девет асистенција.

Немања Недовић постигао је 26 поена, Драган Милосављевић остајао је миран кад је било важно у фунишу (5 поена), али Уникаха није остварила и другу победу у Евролиги.

Екипа Ђоана Плазе изгубила је у последњем мечу 3. кола од Бамберга, који је у Шпанији уписао први тријумф у новој сезони најјачег такмичења.

УНИКАХА - БАМБЕРГ 76:80 (22:24, 13:15, 23:15, 18:26)

Недовић је предводио екипу, убацио 24 од првих 48 поена домаћина, али су гости из Немачке ипак нашли начин да га зауставе и да победе.

У последњем минуту, Недовић је имао два покушаја за које је Бамберг био спреман. У последњој офанзиви Малаге, на "плус 2" за госте, некадашњи НБА играч кренуо је на продор и завршио на поду, модрог чела.

Судије нису досудиле фаул, Бамберг је прихватио лопту и изнудио слободна бацања за Луку Штајгера, који је поставио коначан резултат.

Немачки шампион тако је обезбедио прву победу, а на следеће гостовање доћи ће у Србију, следеће недеље, ојачан најбољим играчем Игокее Дорелом Рајтом. У међувремену ће у четвртак дочекати Басконију, која од вечерас нема тренера.

Међу гостима у Малаги најефикаснији је био Рики Хикмен са 18 поена, Огастин Рубит постигао је 15, а српски интернационалац Лука Митровић шест уз исто толико скокова за 26 минута на паркету.

Уз Недовића и Милосављевића, за Уникаху је и вечерас наступао Дејан Мусли, који је за пет минута на терену постигао поен са линије пенала.

Овом утакмицом окончано је узбудљиво 3. коло Евролиге.

Реал Мадрид - Милано 100:90

Табела: Реал 3-0, Химки 3-0, Олимпијакос 3-0, Макаби 2-1, Валенсија 2-1, ЦСКА 2-1, Фенербахче 2-1, Жалгирис 2-1, Барселона 1-2, Црвена звезда мтс 1-2, Уникаха 1-2, Бамберг 1-2, Панатинаикос 1-2, Армани 0-3, Ефес 0-3, Басконија 0-3.