EL - Srpski okršaj: Nedović 26 poena, Mitrović slavio!

Košarkaši Unikahe poraženi su od Brose Bamberga rezultatom 76:80, u meču trećeg kola Evrolige.  Nedović ubacio 26, ali nije bilo dovoljno! Srpski internacionalac predvodio Unikahu u porazu od Bamberga u Španiji.

Košarka 26.10.2017 | 13:00
Meč u Malagi od početka do kraja bio je zanimljiv i pun neizvesnosti.

Španski tim je boje započeo meč, ali su Nemci u drugom kvartalu preuzeli vođstvo i imali četiri poena prednosti na poluvremenu.

U nastavku meča smenjivala su se vođstva, ali je Bamberg odigrao bolje u završnici i slavio sa četiri poena prednosti.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Riki Hikmna sa 18 poena, a pratio ga je Ostin Rubit sa 15 poena i 11 skokova, dok je 13 dodao Štajger.

Luka Mitrović je za 27 minuta na parketu zabeležio šest poena i i isto toliko skokova.

Kod Unikahe je odličan meč odigrao naš Nemanja Nedović koji je ubacio 26 poena (4/9 za dva, 4/9 za tri, 6/7 bacanja), imao tri asistencije i dve uhvaćene lopte, a pratio ga je Gorđi Šermadini sa deset poena.

Dragan Milosavljević je za igrao 20 minuta i za to vreme postigao je pet poena i upisao jedan skok i asistenciju.

Valensija je u španskom derbiju slavila protiv Baskonije sa 80:63.

Valensija je od početka bila ubedljiva i prvi kvartal dobila sa 28:13,asdomaćin je do odlaska na odmor uspeo da istopi prednost rivala na četiri poena vođstva.

Ipak, gosti su u nastavku dominirali i povećavali prednost, dok je Baskonija u poslednjem kvartalu uspela da ubaci samo devet poena.

Tibor Plajs i Erik Grin su predvodili pobednički tim sa po 15 poena, a pratili su ih Abalde sa 13 i Bojan Dubljević koji je dodao 11.

U poraženom sastavu Šengelija je zabeležio dabl- dabl sa 22 poena i 11 skokova, dok je Grejndžer ubacio 12 poena i imao je devet asistencija.

Nemanja Nedović postigao je 26 poena, Dragan Milosavljević ostajao je miran kad je bilo važno u funišu (5 poena), ali Unikaha nije ostvarila i drugu pobedu u Evroligi.

Ekipa Đoana Plaze izgubila je u poslednjem meču 3. kola od Bamberga, koji je u Španiji upisao prvi trijumf u novoj sezoni najjačeg takmičenja.

UNIKAHA - BAMBERG 76:80 (22:24, 13:15, 23:15, 18:26)

Nedović je predvodio ekipu, ubacio 24 od prvih 48 poena domaćina, ali su gosti iz Nemačke ipak našli način da ga zaustave i da pobede.

U poslednjem minutu, Nedović je imao dva pokušaja za koje je Bamberg bio spreman. U poslednjoj ofanzivi Malage, na "plus 2" za goste, nekadašnji NBA igrač krenuo je na prodor i završio na podu, modrog čela.

Sudije nisu dosudile faul, Bamberg je prihvatio loptu i iznudio slobodna bacanja za Luku Štajgera, koji je postavio konačan rezultat.

Nemački šampion tako je obezbedio prvu pobedu, a na sledeće gostovanje doći će u Srbiju, sledeće nedelje, ojačan najboljim igračem Igokee Dorelom Rajtom. U međuvremenu će u četvrtak dočekati Baskoniju, koja od večeras nema trenera.

Među gostima u Malagi najefikasniji je bio Riki Hikmen sa 18 poena, Ogastin Rubit postigao je 15, a srpski internacionalac Luka Mitrović šest uz isto toliko skokova za 26 minuta na parketu.

Uz Nedovića i Milosavljevića, za Unikahu je i večeras nastupao Dejan Musli, koji je za pet minuta na terenu postigao poen sa linije penala.

Ovom utakmicom okončano je uzbudljivo 3. kolo Evrolige.

Real Madrid - Milano 100:90

Tabela: Real 3-0, Himki 3-0, Olimpijakos 3-0, Makabi 2-1, Valensija 2-1, CSKA 2-1, Fenerbahče 2-1, Žalgiris 2-1, Barselona 1-2, Crvena zvezda mts 1-2, Unikaha 1-2, Bamberg 1-2, Panatinaikos 1-2, Armani 0-3, Efes 0-3, Baskonija 0-3.