Куп: "Јарчеви" изашли из канала, Јојић асистирао!

Келн прекинуо црну серију побједом у Берлину над Хертом.

Фудбал 25.10.2017 | 22:30
Послије два ремија и десет пораза у свим такмичењима, укључујући и онај против Црвене звезде у Лиги Европе, фудбалери Келна коначно су уписали побједу.

„Јарчеви“ су савладали Херту резултатом 3:1, а први тријумф послије оног на старту сезоне против петолигаша Лехера (5:0) остварен је такође у оквиру Купа Њемачке.

Бундеслигашки дуел екипа које су у очајној форми није донио много прилика, а гости из Келна једну од првих правих шанси претворили су у погодак у 35. минуту.

Лопта се након покушаја из даљине и срећне „асистенције“ Гирацуа нашла код нападача Цолера, који ју шаље у мрежу за свој први погодак још од поменутог куп дуела на старту сезоне.

Српски интернационалац Милош Јојић играо је у од почетка, а управо је он у 43. минуту извео корнер и послао лопту за Мароха који са само неколико метара постиже гол за вођство Келна 2:0.

Све дилеме око путника у осмину финала купа Њемачке ријешио је Клеменс голом у 65. минуту када је прво упослио саиграча који погађа стативу, а потом одбијену лопту послао у празну мрежу.

Херта, за коју је посљедњих пола сата одиграо и бх. репрезентативац Ведад Ибишевић, успјела је тек да постигне почасни гол у 69. минуту. Стријелац је био Штарк послије корнера.

„Јарчевима“ након ове побједе слиједи дуел са Бајером у Леверкузеном у Бундеслиги, док ће Херта дочекати ХСВ.

У још једном бундеслигашком дуелу у 1/16 финала купа Њемачке Волфсбург је са минималних 1:0 савладао Хановер, а пролаз у осмину финала још су изборили и Штутгарт и Нирнберг.