Kup: "Jarčevi" izašli iz kanala, Jojić asistirao!

Keln prekinuo crnu seriju pobjedom u Berlinu nad Hertom.

Fudbal 25.10.2017 | 22:30
Poslije dva remija i deset poraza u svim takmičenjima, uključujući i onaj protiv Crvene zvezde u Ligi Evrope, fudbaleri Kelna konačno su upisali pobjedu.

„Jarčevi“ su savladali Hertu rezultatom 3:1, a prvi trijumf poslije onog na startu sezone protiv petoligaša Lehera (5:0) ostvaren je takođe u okviru Kupa Njemačke.

Bundesligaški duel ekipa koje su u očajnoj formi nije donio mnogo prilika, a gosti iz Kelna jednu od prvih pravih šansi pretvorili su u pogodak u 35. minutu.

Lopta se nakon pokušaja iz daljine i srećne „asistencije“ Giracua našla kod napadača Colera, koji ju šalje u mrežu za svoj prvi pogodak još od pomenutog kup duela na startu sezone.

Srpski internacionalac Miloš Jojić igrao je u od početka, a upravo je on u 43. minutu izveo korner i poslao loptu za Maroha koji sa samo nekoliko metara postiže gol za vođstvo Kelna 2:0.

Sve dileme oko putnika u osminu finala kupa Njemačke riješio je Klemens golom u 65. minutu kada je prvo uposlio saigrača koji pogađa stativu, a potom odbijenu loptu poslao u praznu mrežu.

Herta, za koju je posljednjih pola sata odigrao i bh. reprezentativac Vedad Ibišević, uspjela je tek da postigne počasni gol u 69. minutu. Strijelac je bio Štark poslije kornera.

„Jarčevima“ nakon ove pobjede slijedi duel sa Bajerom u Leverkuzenom u Bundesligi, dok će Herta dočekati HSV.

U još jednom bundesligaškom duelu u 1/16 finala kupa Njemačke Volfsburg je sa minimalnih 1:0 savladao Hanover, a prolaz u osminu finala još su izborili i Štutgart i Nirnberg.