СЛС: Звезда са ''креча'', Партизан једва кроз Земун!

Боачи 'са креча' за нову победу Црвене звезде! Црвена звезда савладала је минималним резултатом суботички Спартак у заосталом мечу деветог кола Суперлиге Србије – 1:0 (1:0).  Партизан се намучио, али стигао до 10. победе! Фудбалери Партизана победили су екипу Земуна у заосталом мечу Суперлиге Србије – 3:1 (1:1).

Фудбал 25.10.2017 | 21:00
Једини погодак пред око 3.000 гледалаца на Маракани постигао је Ричмонд Боачи у 22. минуту.

Гањанин је претходно оборен на ивици петерца после неопрезног старта Александра Радовановића, главни арбитар Драган Чоловић је одмах показао на белу тачку, а најбољи стрелац црвено-белих, испоставиће се, рутински поставио поставио коначан резултат сусрета.

Екипа Владана Милојевића забележила је 12. тријумф у 14 сусрета националног шампионата, и још једном сачувала своју мрежу, па поново има четири бода више од вечитог ривала Партизана, који је нешто раније, такође у заосталом мечу, славио против Земуна као гост (3:1).

С друге стране, тим Александра Веселиновића потврдио је да одлични резултати нису случајност, пошто су 'Голубови' поражени тек други пут у сезони. После такође минималног неуспеха против Партизана.

Осим поготка Боаћија, прво полувреме обележила је брза и отворена игра на обе стране, али и две грешке линијских судија.

Најпре је гост оштећен пошто Немања Николић није био у недозвољеног позицији на двадесетак метара од гола домаћина, док је центарфору домаћих други гол неоправдано пониште, после продора Немање Радоњића.

Почетак другог дела игре донео нам је нешто спорији ритам, али и повреду десног бека Звезде Филипа Стојковића, који је морао да напусти игру после само десетак минута.

Радоњић је био најагилнији у редовима лидера шампионата, правио је велике проблеме одбрани ривала, међутим – није могао до гола или барем асистенције.

Ни Суботичани се нису предавали, наставили су да прете до самог краја, али нису успели озбиљније да угрозе Милана Борјана, који умало није направио велики кикс већ у трећем минуту – када му је лопта прошла испод ноге, пре него што је у последњи час зауставио на линији.

Звезду у недељу чека гостовање Земуну, Спартак ће гостовати Раднику у Сурдулици, док црвено-беле наредног четврта очекује окршај са Арсеналом у Лондону, у наставку борбе за пролеће у Лиги Европе.

Састави:
Црвена звезда: Борјан – Стојковић, Ле Талек, Бабић – Родић – Доналд, Крстичић – Гобељић, Канга (од 68. Пешић), Радоњић – Боаћи (од 89. Милијаш)

Спартак: Остојић – Стојковић, Ћаласан (од 46. Керкез), Радовановић, Хајдин – Шимура, Јочић – Чечарић (од 88. Шормаз), Николић, Савковић – Ивановић

Екипа Мирослава Ђукића дошла је до десете победе у сезони и сада заузимају друго место на табели.

Екипа Земуна је намучила црно-беле. Гости су повели у 25. минуту преко Милана Митровића. Тошић је убацио лопту из слободног ударца искоса са десне стране, а Митровић је сјајно скачио и затресао мрежу главом.

Међутим, домаћи су до краја првог полувремена успели да изједанче и то аутоголом стрелца првог гола Митровића.

У другом полувремену, Земун је нападао Партизан. Црно-бели су покушавали да дођу до гола, али су до гола чекали до 85. минута када је после добре акције Партизана Огњен Ожеговић донео ново вођство црно-белима.

Цветковић је у 89. минуту оборио Ожеговића, Пипер је показао на белу тачку, да би са “креча” био прецизан Марко Јевтовић који је поставио коначан резултат.

Од 18 сати, такодје у заосталом мечу 9. кола, састају се Црвена звезда - Спартак.