SLS: Zvezda sa ''kreča'', Partizan jedva kroz Zemun!

Boači 'sa kreča' za novu pobedu Crvene zvezde! Crvena zvezda savladala je minimalnim rezultatom subotički Spartak u zaostalom meču devetog kola Superlige Srbije – 1:0 (1:0).  Partizan se namučio, ali stigao do 10. pobede! Fudbaleri Partizana pobedili su ekipu Zemuna u zaostalom meču Superlige Srbije – 3:1 (1:1).

Fudbal 25.10.2017 | 21:00
Jedini pogodak pred oko 3.000 gledalaca na Marakani postigao je Ričmond Boači u 22. minutu.

Ganjanin je prethodno oboren na ivici peterca posle neopreznog starta Aleksandra Radovanovića, glavni arbitar Dragan Čolović je odmah pokazao na belu tačku, a najbolji strelac crveno-belih, ispostaviće se, rutinski postavio postavio konačan rezultat susreta.

Ekipa Vladana Milojevića zabeležila je 12. trijumf u 14 susreta nacionalnog šampionata, i još jednom sačuvala svoju mrežu, pa ponovo ima četiri boda više od večitog rivala Partizana, koji je nešto ranije, takođe u zaostalom meču, slavio protiv Zemuna kao gost (3:1).

S druge strane, tim Aleksandra Veselinovića potvrdio je da odlični rezultati nisu slučajnost, pošto su 'Golubovi' poraženi tek drugi put u sezoni. Posle takođe minimalnog neuspeha protiv Partizana.

Osim pogotka Boaćija, prvo poluvreme obeležila je brza i otvorena igra na obe strane, ali i dve greške linijskih sudija.

Najpre je gost oštećen pošto Nemanja Nikolić nije bio u nedozvoljenog poziciji na dvadesetak metara od gola domaćina, dok je centarforu domaćih drugi gol neopravdano ponište, posle prodora Nemanje Radonjića.

Početak drugog dela igre doneo nam je nešto sporiji ritam, ali i povredu desnog beka Zvezde Filipa Stojkovića, koji je morao da napusti igru posle samo desetak minuta.

Radonjić je bio najagilniji u redovima lidera šampionata, pravio je velike probleme odbrani rivala, međutim – nije mogao do gola ili barem asistencije.

Ni Subotičani se nisu predavali, nastavili su da prete do samog kraja, ali nisu uspeli ozbiljnije da ugroze Milana Borjana, koji umalo nije napravio veliki kiks već u trećem minutu – kada mu je lopta prošla ispod noge, pre nego što je u poslednji čas zaustavio na liniji.

Zvezdu u nedelju čeka gostovanje Zemunu, Spartak će gostovati Radniku u Surdulici, dok crveno-bele narednog četvrta očekuje okršaj sa Arsenalom u Londonu, u nastavku borbe za proleće u Ligi Evrope.

Sastavi:
Crvena zvezda: Borjan – Stojković, Le Talek, Babić – Rodić – Donald, Krstičić – Gobeljić, Kanga (od 68. Pešić), Radonjić – Boaći (od 89. Milijaš)

Spartak: Ostojić – Stojković, Ćalasan (od 46. Kerkez), Radovanović, Hajdin – Šimura, Jočić – Čečarić (od 88. Šormaz), Nikolić, Savković – Ivanović

Ekipa Miroslava Đukića došla je do desete pobede u sezoni i sada zauzimaju drugo mesto na tabeli.

Ekipa Zemuna je namučila crno-bele. Gosti su poveli u 25. minutu preko Milana Mitrovića. Tošić je ubacio loptu iz slobodnog udarca iskosa sa desne strane, a Mitrović je sjajno skačio i zatresao mrežu glavom.

Međutim, domaći su do kraja prvog poluvremena uspeli da izjedanče i to autogolom strelca prvog gola Mitrovića.

U drugom poluvremenu, Zemun je napadao Partizan. Crno-beli su pokušavali da dođu do gola, ali su do gola čekali do 85. minuta kada je posle dobre akcije Partizana Ognjen Ožegović doneo novo vođstvo crno-belima.

Cvetković je u 89. minutu oborio Ožegovića, Piper je pokazao na belu tačku, da bi sa “kreča” bio precizan Marko Jevtović koji je postavio konačan rezultat.

Od 18 sati, takodje u zaostalom meču 9. kola, sastaju se Crvena zvezda - Spartak.