ШПА: Реми Сосиједада и Еспањола, побједа Ђироне!

Фудбалери Реал Сосиједада и Еспањола играли су нерешено 1:1, у деветом кола ЛаЛиге, а Ђирона је била боља од Депортива из Ла Коруње.  Одлични Јанузај довољан само за бод! Реми на Аноети. Ђирона изненадила Депортиво.  Нисте ваљда заборавили Аднана Јанузаја? Бивши фудбалер Манчестер јунајтеда спасио Реал Сосиједад пораза на Аноети.  Ђиронин први улов на страни! Депортиву поништена два гола због офсајда.

Фудбал 24.10.2017 | 10:00
Еспањол је повео у деветом минуту поготком Леа Баптистаа, који је спретно реаговао главом на центаршут Хурада и спровео лопту главом преко Херонима Рулија.

Бод домаћину у 69. донео је Асијер Иљараменди, али највеће заслуге за гол има Аднан Јанузај који је претходно кроз ноге послао лопту свом чувару и убацио за реализацију Иљарамендија.

Иљараменди је и искључен у надокнади времена, пошто је у року од пет минута добио два жута картона.

Сосиједад је девети на табели са 14 бодова, четири више од Еспањола, који је на 13. месту на табели шпанског првенства.

Некада велика нада Манчестер јунајтеда, Аднан Јанузај, одиграо је веома добру утакмицу у понедељак увече, али довољну само за бод Реал Сосиједада против Еспањола - 1:1.

У врло чврстој утакмици, без много лепих потеза, акција и шанси, гости су били бољи у првом полувремену и повели већ у 9. минуту, када је Лео Баптистао одлично реаговао главом на центаршут Хозеа Хуарда на прву стативу.

Плаво-бели су додали гас по повратку са одмора и после веома лепог продора Јанузаја по левој страни и повратног додавања ка Иљарамендију успели да изједначе.

Освојен бод тешко да је обрадовао навијаче ова два клуба...

Само дан раније на портал ИндyФоотбалл појавио се интервју са насловом који ћемо овај пут парафразирати јер није био баш тако бомбастичан, али суштина је ту: “Аднан Јанузај жели да свима покаже да су погрешили, да су много погрешили”. Данас је прешао са речи на дела и у деветом колу Примере спасио Реал Сосиједад ненаданог пораза на Аноети. Еспањол је после гола Леа Баптистаа био јаку близу, али је на крају морао да се задовољи бодом - 1:1.

Истина, Асјер Иљараменди је био стрелац тог спасоносног гола, али је Јанузај урадио тежи део послао. Само девет минута пошто га је Еузебио Сакристан увео игру бивши фудбалер Манчестер јунајтеда је подсетио на дане када су га острвски медији дизали у небеса и најављивали као највећег талента којег Европа има.

Испоставило се да су пожурили, да су много пожурили, али погрешили су и сви они који су Јанузајавећ отписали као пропалог талента. Добио је лопту уз десну аут линију, прескочио првог чувара, другом протурио лопту кроз ноге, навукао и трећег на себе и на време спазио да се Иљараменди убацује из другог плана. Асјеру је остало само да подметне ногу.

После дуго времена, Аднан Јанузај је заиста изгледао као играч којег треба пратити. И није то само тај један продор. Јанузају се вечерас лопта лепила за стопало. Али можда би, за сваки случај, Еузебио Сакристан требало одмах да га подсети: једна утакмица не чини каријеру.

У другој утакмици синоћ Ђирона је са 2:1 била боља од Депортива из Ла Коруње. Два пенала, по један на свакој од страна и сналажљивост Кајодеа трасирали су побебу Ђироне.

Први је искористио Адај за Хирону у 25. минуту након фаула, на исти начин је изједначио Перес у 51. минуту да би двадесет минута касније 24-годишњи Нигеријац Оларенвају Кајоде главом спустио лопту свом саиграчу, а Порту је искористио ситуацију један на један са голманом Депортива и донео је свом тиму победу.

Ђирона је са освојена три бода дошла до укупно девет, побегла из опасне зоне у којој су сада Лас Палмас, Алавес и Малага, на табели је 15. и "прескочила" је управо Депортиво који је на 16. позицији.

На претходна три гостовања само један бод, а онда вечерас, на крају деветог кола Примере сва три за фудбалере Ђироне. Није тај тим тако лош као што се на основу резултата могло закључити, што се најбоље видело на гостовању у Ла Коруњи, где је страдао Депортиво - 2:1.

Каталонци су славили головима Адаја из једанаестерца средином првог и елегантним поготком Портуа у 71. минуту, док саставу из Галиције није вредело ни што је дошао до даха почетком другог дела кад је пенал реализовао Лукас Перез.

Вреди поменути да су Ла Коруњи у првом полувремену поништена два гола због офсајда. Оправдано.