ŠPA: Remi Sosijedada i Espanjola, pobjeda Đirone!

Fudbaleri Real Sosijedada i Espanjola igrali su nerešeno 1:1, u devetom kola LaLige, a Đirona je bila bolja od Deportiva iz La Korunje.  Odlični Januzaj dovoljan samo za bod! Remi na Anoeti. Đirona iznenadila Deportivo.  Niste valjda zaboravili Adnana Januzaja? Bivši fudbaler Mančester junajteda spasio Real Sosijedad poraza na Anoeti.  Đironin prvi ulov na strani! Deportivu poništena dva gola zbog ofsajda.

Fudbal 24.10.2017 | 10:00
Espanjol je poveo u devetom minutu pogotkom Lea Baptistaa, koji je spretno reagovao glavom na centaršut Hurada i sproveo loptu glavom preko Heronima Rulija.

Bod domaćinu u 69. doneo je Asijer Iljaramendi, ali najveće zasluge za gol ima Adnan Januzaj koji je prethodno kroz noge poslao loptu svom čuvaru i ubacio za realizaciju Iljaramendija.

Iljaramendi je i isključen u nadoknadi vremena, pošto je u roku od pet minuta dobio dva žuta kartona.

Sosijedad je deveti na tabeli sa 14 bodova, četiri više od Espanjola, koji je na 13. mestu na tabeli španskog prvenstva.

Nekada velika nada Mančester junajteda, Adnan Januzaj, odigrao je veoma dobru utakmicu u ponedeljak uveče, ali dovoljnu samo za bod Real Sosijedada protiv Espanjola - 1:1.

U vrlo čvrstoj utakmici, bez mnogo lepih poteza, akcija i šansi, gosti su bili bolji u prvom poluvremenu i poveli već u 9. minutu, kada je Leo Baptistao odlično reagovao glavom na centaršut Hozea Huarda na prvu stativu.

Plavo-beli su dodali gas po povratku sa odmora i posle veoma lepog prodora Januzaja po levoj strani i povratnog dodavanja ka Iljaramendiju uspeli da izjednače.

Osvojen bod teško da je obradovao navijače ova dva kluba...

Samo dan ranije na portal IndyFootball pojavio se intervju sa naslovom koji ćemo ovaj put parafrazirati jer nije bio baš tako bombastičan, ali suština je tu: “Adnan Januzaj želi da svima pokaže da su pogrešili, da su mnogo pogrešili”. Danas je prešao sa reči na dela i u devetom kolu Primere spasio Real Sosijedad nenadanog poraza na Anoeti. Espanjol je posle gola Lea Baptistaa bio jaku blizu, ali je na kraju morao da se zadovolji bodom - 1:1.

Istina, Asjer Iljaramendi je bio strelac tog spasonosnog gola, ali je Januzaj uradio teži deo poslao. Samo devet minuta pošto ga je Euzebio Sakristan uveo igru bivši fudbaler Mančester junajteda je podsetio na dane kada su ga ostrvski mediji dizali u nebesa i najavljivali kao najvećeg talenta kojeg Evropa ima.

Ispostavilo se da su požurili, da su mnogo požurili, ali pogrešili su i svi oni koji su Januzajaveć otpisali kao propalog talenta. Dobio je loptu uz desnu aut liniju, preskočio prvog čuvara, drugom proturio loptu kroz noge, navukao i trećeg na sebe i na vreme spazio da se Iljaramendi ubacuje iz drugog plana. Asjeru je ostalo samo da podmetne nogu.

Posle dugo vremena, Adnan Januzaj je zaista izgledao kao igrač kojeg treba pratiti. I nije to samo taj jedan prodor. Januzaju se večeras lopta lepila za stopalo. Ali možda bi, za svaki slučaj, Euzebio Sakristan trebalo odmah da ga podseti: jedna utakmica ne čini karijeru.

U drugoj utakmici sinoć Đirona je sa 2:1 bila bolja od Deportiva iz La Korunje. Dva penala, po jedan na svakoj od strana i snalažljivost Kajodea trasirali su pobebu Đirone.

Prvi je iskoristio Adaj za Hironu u 25. minutu nakon faula, na isti način je izjednačio Peres u 51. minutu da bi dvadeset minuta kasnije 24-godišnji Nigerijac Olarenvaju Kajode glavom spustio loptu svom saigraču, a Portu je iskoristio situaciju jedan na jedan sa golmanom Deportiva i doneo je svom timu pobedu.

Đirona je sa osvojena tri boda došla do ukupno devet, pobegla iz opasne zone u kojoj su sada Las Palmas, Alaves i Malaga, na tabeli je 15. i "preskočila" je upravo Deportivo koji je na 16. poziciji.

Na prethodna tri gostovanja samo jedan bod, a onda večeras, na kraju devetog kola Primere sva tri za fudbalere Đirone. Nije taj tim tako loš kao što se na osnovu rezultata moglo zaključiti, što se najbolje videlo na gostovanju u La Korunji, gde je stradao Deportivo - 2:1.

Katalonci su slavili golovima Adaja iz jedanaesterca sredinom prvog i elegantnim pogotkom Portua u 71. minutu, dok sastavu iz Galicije nije vredelo ni što je došao do daha početkom drugog dela kad je penal realizovao Lukas Perez.

Vredi pomenuti da su La Korunji u prvom poluvremenu poništena dva gola zbog ofsajda. Opravdano.