ИТА: Коларов ''срушио'' Миху, голеада Јувеа!

Коларов Михајловићевим оружјем срушио Торино! Фудбалери Роме победили су Торино са 1:0, у деветом колу Серије А. Коларов савладао Миху његовим оружјем! Српски интернационалац поготком из слободног ударца донио Роми три бода против Торина. Винћенцо Монтела близу отказа након ремија Милана и Ђенове на Сан Сиру. Голеада Јувентуса, хет-трик Кедире! Фудбалери Јувентуса победили су на гостујућем терену Удинезе са 6:2.  Лацио уз Јуве, сјајни Имобиле води 'Небескоплаве'! Фудбалери Лација победили су на свом терену Каљари са 3:0, у утакмици деветог кола и остварили четврту узастопну победу.

Фудбал 23.10.2017 | 08:30
Стрелац је био српски фудбалер Александар Коларов у 69. минуту, који је гол постигао из слободоног ударца.

Рома је пета на табели са 18 бодова, док је Торино 10. са 13.

Репрезентативац Србије Адем Љајић одиграо је свих 90 минута за домаћи састав, док је Вања Милинковић-Савић остао на клупи.

Милан је са играчем мање издржао на свом стадиону против Ђеное, пошто је од 25. минута имао играча мање после искључења Леонарда Бонучија.

Екипа Винченца Монтеле је 11. на табели са 13 бодова, а Ђеноа је са седам мање на 16. месту.

Потенцијални репрезентативац Србије Дарко Лазовић на терену је за Ђеноу био од 52. минута.

Фиорентина је била убедљива на гостовању Беневенту, где је победила са 3:0, головима Марка Бенасија, Куме Бабакара и Сирила Тероа.

Бивши играч Партизана, а сада Фиорентина Немања Милинковић меч је гледао са клупе за резервне играче.

Сасуоло је у гостима био бољи од Спала са 1:0 голом Марка Политана, док је Аталанта истим резултатом била боља од Болоње, поготком Андреаса Корнелијуса.

Само шест голова виђено је на пет утакмица деветог кола Серије А играних у недјељу од 15 часова, а од тога су три пала у убједљивој побједи Фиорентине над Беневентом - 3:0.

Преостали погоци били су одлучујући, а управо такав постигао је српски репрезентативац Александар Коларов који је из слободног ударца донио побједу Роми над Торином 1:0.

Синиша Михајловић због повреде није могао да рачуна на свог најбољег нападача, Андреу Белотија и то се видјело на терену.

Без њега „бикови“ су дјеловали прилично „укроћени“, мада се ни „вучица“ није прославила па су на Олимпику виђена само два ударца у оквир гола.

Тренутак одлуке десио се у 69. минуту, када је Александар Коларов погодио послије прекида, а Синиша Михајловић, рекордер Серије А по головима из слободних удараца, посматрао његову мајсторију са клупе Торина.

Српски стручњак не може да буде задовољан издањем своје екипе која се у финишу трудила да приђе голу Алисона, али је све остало на блиједим покушајима.

Михајловић је бијесан напустио терен, што и не чуди с обзиром да је његов тим наставио црну серију од четири утакмице без трјумфа, од којих су два пораза.

У још лошијој ситуацији је тренер Милана Винћенцо Монтела, који је пред отказом након што „росонери“ нису успјели да на Сан Сиру побиједе Ђенову. Меч је завршен без голова.

Монтела је наводно добио ултиматум да мора да побиједи Ђенову и Кјево у наредном колу уколико жели да задржи посао, а његова екипа саплела се већ на првој препреци.

Ђенова је након тријумфа на гостовању Каљарију у прошлом колу, дође и до бода у Милану,  у томе им је умногоме помогао дефанзивац домаћих Леонардо Бонући.

Капитен Милана искључен је већ у 25. минуту након што је у противничком шеснаетерцу ударио лактом Росија. И на овом мечу кориштен је ВАР. Судија Пјеро Ђакомели погледао је видео снимак, а потом показао Бонућију тек други директни црвени картон у каријери.

Ђенова није срљала у напад, свјесна да би то било погубно, већ је пријетила из контранапада, а најбољу прилику пропустила је у 56. минуту, када је лопта након ударца Бертолаћија завршила неколико центиметара од рашљи Донаруминог гола.

Милан се након серије од три пораза и ремија налази на 11. мјесту на табели и питање је да ли ће Монтела на клупи дочекати ванредно коло у сриједу и гостовање у Верони.

У осталим мечевима Аталанта је на свом терену побиједила Болоњу голом Корнелиуса, а Сасуоло је савладао СПАЛ експресним голом Политана након само 36 секунди.

Голеада Јувентуса, хет-трик Кедире! Фудбалери Јувентуса победили су на гостујућем терену Удинезе са 6:2, у утакмици деветог кола италијанске лиге.

Удинезе је повео у осмом минуту голим који је постигао Стипе Перица после соло продора, а изједначио је Самир аутоголом у 16. минуту, када је покушао да избаци лопту из петерца.

Јувентус је повео у 20. минуту голом Самија Кедире после центаршута Хуана Куадрада, а изједначио је Данило у 47. минуту, на додавање Родрига де Паула.

Шампион Италије поново је повео у 52. минуту голом Данијелеа Руганија, који је главом спровео лопту у мрежу после слободног ударца Паула Дибале. Ругани је седам минута касније асистирао Кедири код четвртог гола. Кедира је у 87. минуту постигао још један гол, свој трећи на мечу, а коначан резултат поставио је Миралем Пјанић у 90. минуту.

Јувентус је од 26. минута играо са играчем мање, после искључења Марија Манџукића.

Јувентус је остварио седму победу у првенству и трећи је на табели са 22 бода. Први је Наполи са 25, док Интер има 23 бода. Удинезе је претрпео седми пораз и заузима 16. место на табели са шест бодова.

Лацио уз Јуве, сјајни Имобиле води 'Небескоплаве'! Фудбалери Лација победили су на свом терену Каљари са 3:0 и остварили четврту узастопну победу.

Двоструки стрелац био је Чиро Имобиле, који је постигао голове у седмом минуту из једанаестерца и у 41. минуту. Трећи гол постигао је Бастос у 49. минуту.

Римски клуб је остварио седму победу у првенству и има 22 бода, исто колико и трећепласирани Јувентус. Сергеј Милинковић Савић је провео свих 90 минута на терену

Наполи је први са 25 бодова, а Интер на другом месту има два бода мање. Наполи и Интер су једине непоражене екипе у Серији А после девет кола.

Каљари је претрпео седми првенствени пораз и 16. је на табели са 16 бодова.