ITA: Kolarov ''srušio'' Mihu, goleada Juvea!

Kolarov Mihajlovićevim oružjem srušio Torino! Fudbaleri Rome pobedili su Torino sa 1:0, u devetom kolu Serije A. Kolarov savladao Mihu njegovim oružjem! Srpski internacionalac pogotkom iz slobodnog udarca donio Romi tri boda protiv Torina. Vinćenco Montela blizu otkaza nakon remija Milana i Đenove na San Siru. Goleada Juventusa, het-trik Kedire! Fudbaleri Juventusa pobedili su na gostujućem terenu Udineze sa 6:2.  Lacio uz Juve, sjajni Imobile vodi 'Nebeskoplave'! Fudbaleri Lacija pobedili su na svom terenu Kaljari sa 3:0, u utakmici devetog kola i ostvarili četvrtu uzastopnu pobedu.

Fudbal 23.10.2017 | 08:30
Strelac je bio srpski fudbaler Aleksandar Kolarov u 69. minutu, koji je gol postigao iz slobodonog udarca.

Roma je peta na tabeli sa 18 bodova, dok je Torino 10. sa 13.

Reprezentativac Srbije Adem Ljajić odigrao je svih 90 minuta za domaći sastav, dok je Vanja Milinković-Savić ostao na klupi.

Milan je sa igračem manje izdržao na svom stadionu protiv Đenoe, pošto je od 25. minuta imao igrača manje posle isključenja Leonarda Bonučija.

Ekipa Vinčenca Montele je 11. na tabeli sa 13 bodova, a Đenoa je sa sedam manje na 16. mestu.

Potencijalni reprezentativac Srbije Darko Lazović na terenu je za Đenou bio od 52. minuta.

Fiorentina je bila ubedljiva na gostovanju Beneventu, gde je pobedila sa 3:0, golovima Marka Benasija, Kume Babakara i Sirila Teroa.

Bivši igrač Partizana, a sada Fiorentina Nemanja Milinković meč je gledao sa klupe za rezervne igrače.

Sasuolo je u gostima bio bolji od Spala sa 1:0 golom Marka Politana, dok je Atalanta istim rezultatom bila bolja od Bolonje, pogotkom Andreasa Kornelijusa.

Samo šest golova viđeno je na pet utakmica devetog kola Serije A igranih u nedjelju od 15 časova, a od toga su tri pala u ubjedljivoj pobjedi Fiorentine nad Beneventom - 3:0.

Preostali pogoci bili su odlučujući, a upravo takav postigao je srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov koji je iz slobodnog udarca donio pobjedu Romi nad Torinom 1:0.

Siniša Mihajlović zbog povrede nije mogao da računa na svog najboljeg napadača, Andreu Belotija i to se vidjelo na terenu.

Bez njega „bikovi“ su djelovali prilično „ukroćeni“, mada se ni „vučica“ nije proslavila pa su na Olimpiku viđena samo dva udarca u okvir gola.

Trenutak odluke desio se u 69. minutu, kada je Aleksandar Kolarov pogodio poslije prekida, a Siniša Mihajlović, rekorder Serije A po golovima iz slobodnih udaraca, posmatrao njegovu majstoriju sa klupe Torina.

Srpski stručnjak ne može da bude zadovoljan izdanjem svoje ekipe koja se u finišu trudila da priđe golu Alisona, ali je sve ostalo na blijedim pokušajima.

Mihajlović je bijesan napustio teren, što i ne čudi s obzirom da je njegov tim nastavio crnu seriju od četiri utakmice bez trjumfa, od kojih su dva poraza.

U još lošijoj situaciji je trener Milana Vinćenco Montela, koji je pred otkazom nakon što „rosoneri“ nisu uspjeli da na San Siru pobijede Đenovu. Meč je završen bez golova.

Montela je navodno dobio ultimatum da mora da pobijedi Đenovu i Kjevo u narednom kolu ukoliko želi da zadrži posao, a njegova ekipa saplela se već na prvoj prepreci.

Đenova je nakon trijumfa na gostovanju Kaljariju u prošlom kolu, dođe i do boda u Milanu,  u tome im je umnogome pomogao defanzivac domaćih Leonardo Bonući.

Kapiten Milana isključen je već u 25. minutu nakon što je u protivničkom šesnaetercu udario laktom Rosija. I na ovom meču korišten je VAR. Sudija Pjero Đakomeli pogledao je video snimak, a potom pokazao Bonućiju tek drugi direktni crveni karton u karijeri.

Đenova nije srljala u napad, svjesna da bi to bilo pogubno, već je prijetila iz kontranapada, a najbolju priliku propustila je u 56. minutu, kada je lopta nakon udarca Bertolaćija završila nekoliko centimetara od rašlji Donaruminog gola.

Milan se nakon serije od tri poraza i remija nalazi na 11. mjestu na tabeli i pitanje je da li će Montela na klupi dočekati vanredno kolo u srijedu i gostovanje u Veroni.

U ostalim mečevima Atalanta je na svom terenu pobijedila Bolonju golom Korneliusa, a Sasuolo je savladao SPAL ekspresnim golom Politana nakon samo 36 sekundi.

Goleada Juventusa, het-trik Kedire! Fudbaleri Juventusa pobedili su na gostujućem terenu Udineze sa 6:2, u utakmici devetog kola italijanske lige.

Udineze je poveo u osmom minutu golim koji je postigao Stipe Perica posle solo prodora, a izjednačio je Samir autogolom u 16. minutu, kada je pokušao da izbaci loptu iz peterca.

Juventus je poveo u 20. minutu golom Samija Kedire posle centaršuta Huana Kuadrada, a izjednačio je Danilo u 47. minutu, na dodavanje Rodriga de Paula.

Šampion Italije ponovo je poveo u 52. minutu golom Danijelea Ruganija, koji je glavom sproveo loptu u mrežu posle slobodnog udarca Paula Dibale. Rugani je sedam minuta kasnije asistirao Kediri kod četvrtog gola. Kedira je u 87. minutu postigao još jedan gol, svoj treći na meču, a konačan rezultat postavio je Miralem Pjanić u 90. minutu.

Juventus je od 26. minuta igrao sa igračem manje, posle isključenja Marija Mandžukića.

Juventus je ostvario sedmu pobedu u prvenstvu i treći je na tabeli sa 22 boda. Prvi je Napoli sa 25, dok Inter ima 23 boda. Udineze je pretrpeo sedmi poraz i zauzima 16. mesto na tabeli sa šest bodova.

Lacio uz Juve, sjajni Imobile vodi 'Nebeskoplave'! Fudbaleri Lacija pobedili su na svom terenu Kaljari sa 3:0 i ostvarili četvrtu uzastopnu pobedu.

Dvostruki strelac bio je Čiro Imobile, koji je postigao golove u sedmom minutu iz jedanaesterca i u 41. minutu. Treći gol postigao je Bastos u 49. minutu.

Rimski klub je ostvario sedmu pobedu u prvenstvu i ima 22 boda, isto koliko i trećeplasirani Juventus. Sergej Milinković Savić je proveo svih 90 minuta na terenu

Napoli je prvi sa 25 bodova, a Inter na drugom mestu ima dva boda manje. Napoli i Inter su jedine neporažene ekipe u Seriji A posle devet kola.

Kaljari je pretrpeo sedmi prvenstveni poraz i 16. je na tabeli sa 16 bodova.