Чемпионшип: Вулвси ударају, Шефилд прати, а Јокан посрће!

Лидс почистио Бристол у гостима!

Фудбал 22.10.2017 | 09:00
Вулверхемптон и Шефилд Јунајтед наставили су борбу за лидерску позицију у енглеском Чемпионшипу. Оба тима уписала су победе у утакмицама 13. кола, а Вулвси су задржали два бода предности у односу на највећег конкурента.

Вукови су на свом стадиону савладали Престон Норт Енд са 3:2 и уписали пету узастопну победу у Чемпионшипу. Минут пре краја првог полувремена Иван Кавалиеро је довео домаћина у вођство. А у наставку је Лео Бонатини са два поготка потопио све наде Престона, ако се оне уопште и постојале. Пораз гостију ублажили Хагил у 66. минуту и Коуди аутоголом 10 минута касније.

Шефилд Јунајтед је на свом Брамал Лејну релативно лако савладало екипу Рединга са 2:1. Оба поготка домаћа екипа постигла је у првом полувремену. Најпре је у 19. минуту Пол Коутс начео ривала, а вођство је удвостручио Били Шарп. Пет минута пре краја утакмице Холанђанин Рој Бееренс је смнајио заостатак гостију, али за више од тога није било снаге ни квалитета.

Фудбалери Астон Виле пробили су се у врх табеле и то преко леђа Славише Јокановића и Фулама. Некадашњи првак Европе је у Бирмингему савладао госте из Лондона са 2:1. Играо се 23. минут када је Џон Тери довео Астон Вилу у вођство, а то му је био први гол у дресу клуба из Бирмингема на домаћем терену. Фулам се није предао, па је у другом минуту надокнаде првог полувремена Стефан Јохансен изједначио. Ипак, домаћи су успели да се изборе за победу и то захваљујући голу Алберта Адомаха у 49. минуту.

Лидс је коначно прекинуо црну серију. После три везана пораза, тим из Јорка славио је на гостовању код Бристол Ситија са 3:0. А херој гостујућих навијача био је Самуел Саиз, двоструки стрелац. И практично је цео посао завршио за само 10 минута. Први пут противничку мрежу затресао је у четвртом минуту после асистенције Пјера Ласоге, а онда је у 14. минуту дуплирао предност. Добру партију Ласога је потврдио голом у 67. минуту. Оба тима утакмицу су завршила са по 10 играча на терену, је су искључени били Тејлор и Берарди.