Čempionšip: Vulvsi udaraju, Šefild prati, a Jokan posrće!

Lids počistio Bristol u gostima!

Fudbal 22.10.2017 | 09:00
Vulverhempton i Šefild Junajted nastavili su borbu za lidersku poziciju u engleskom Čempionšipu. Oba tima upisala su pobede u utakmicama 13. kola, a Vulvsi su zadržali dva boda prednosti u odnosu na najvećeg konkurenta.

Vukovi su na svom stadionu savladali Preston Nort End sa 3:2 i upisali petu uzastopnu pobedu u Čempionšipu. Minut pre kraja prvog poluvremena Ivan Kavaliero je doveo domaćina u vođstvo. A u nastavku je Leo Bonatini sa dva pogotka potopio sve nade Prestona, ako se one uopšte i postojale. Poraz gostiju ublažili Hagil u 66. minutu i Koudi autogolom 10 minuta kasnije.

Šefild Junajted je na svom Bramal Lejnu relativno lako savladalo ekipu Redinga sa 2:1. Oba pogotka domaća ekipa postigla je u prvom poluvremenu. Najpre je u 19. minutu Pol Kouts načeo rivala, a vođstvo je udvostručio Bili Šarp. Pet minuta pre kraja utakmice Holanđanin Roj Beerens je smnajio zaostatak gostiju, ali za više od toga nije bilo snage ni kvaliteta.

Fudbaleri Aston Vile probili su se u vrh tabele i to preko leđa Slaviše Jokanovića i Fulama. Nekadašnji prvak Evrope je u Birmingemu savladao goste iz Londona sa 2:1. Igrao se 23. minut kada je Džon Teri doveo Aston Vilu u vođstvo, a to mu je bio prvi gol u dresu kluba iz Birmingema na domaćem terenu. Fulam se nije predao, pa je u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena Stefan Johansen izjednačio. Ipak, domaći su uspeli da se izbore za pobedu i to zahvaljujući golu Alberta Adomaha u 49. minutu.

Lids je konačno prekinuo crnu seriju. Posle tri vezana poraza, tim iz Jorka slavio je na gostovanju kod Bristol Sitija sa 3:0. A heroj gostujućih navijača bio je Samuel Saiz, dvostruki strelac. I praktično je ceo posao završio za samo 10 minuta. Prvi put protivničku mrežu zatresao je u četvrtom minutu posle asistencije Pjera Lasoge, a onda je u 14. minutu duplirao prednost. Dobru partiju Lasoga je potvrdio golom u 67. minutu. Oba tima utakmicu su završila sa po 10 igrača na terenu, je su isključeni bili Tejlor i Berardi.