ШВЕ: Малмеу 23. титула!

Малме x23! Актуелни шампион одбранио титулу на крилима сјајног Андерса Кристијансена.  Малме наставио доминацију у Шведској! Малме је три кола пре краја одбранио титулу првака Шведске.

Фудбал 17.10.2017 | 12:45
Малме је нови-стари шампион Шведске!

Плави са крајњег југа ове скандиванске државе окитили су се 23. трофејом националног првака и тако уједно одбранили титулу из прошле сезоне савладавши Норчепинг у оквиру 27. кола - 3:1 (0:1). Малме је овом победом побегао другопласираном АИК-у на плус 10 и аутоматски га искључио из шампионске трке.

Ипак, није све вечерас кренуло како су фудбалери Малмеа планирали. Норчепинг је поготком Давида Карлсона дошао до предности у деветом минуту, а гостима је било потребно тачно 40 минута да се разбуде.

А када су изједначили, после је све ишло лакше. Понајвише захваљујући маестралном Андерсу Кристијансену који је уписао гол и две асистенције. Прво је у 49. минуту послужио Карлоса Страндберга, 12 минута касније и Ласеа Нилсена, а на концу се и сам уписао у стрелце.

Шведско фудбалско првенство игра се од пролећа до јесени.

Тачно три кола пре краја познат је нови првак државе, а то је Малме. Славни клуб освојио је јубиларну 20. титулу, која им је четврта у последњих пет година. Само 2015. Малме није био првак Шведске.

Малме је у понедељак победио Норчепинг у гостима 3:1 и тако и тако конкуренту АИК-у побегао на недостижних десет бодова (60/50). На трећем месту налази се Ђургарден, који има 12 бодова заостатка за шампионом.

ШВЕДСКА 1 - 27. КОЛО