ИТА: Првенац Вероне, Беневенто и даље на нули!

Фудбалери Вероне победили су Беневенто минималним резултатом (1:0) у последњој утакмици осмог кола италијанске Серије А.  "Вештице" пакују кофере! Већ након осам кола, фудбалери Беневента полако могу да се спремају за повратак у Серију Б, јер су једина екипа у Лигама петице која још није освојила нити један бод. Ромуло спалио Вештице и сачувао Пекију на клупи Вероне! Клуб из града Ромеа и Јулије уписао прву победу у Серији А ове сезоне. Наполи и Беневенто исписали историју! Први пут у историји после осам кола лидер максималан, а фењераш са свим поразима!

Фудбал 17.10.2017 | 09:30
Верона се дуго мучила, али је успела да сломи отпор последњепласираног тима захваљујући Ромулу који је постигао једини гол и донео први тријумф својој екипи.

Он је на другој стативи сачекао центаршут Вердеа и лагани волеј послао у супротни горњи угао гола који је бранио Брињоли.

Домаћину је био олакшан посао још од 34. минута, када је штопер гостију Антеи добио директан црвени картон јер је преоштро стартовао на Валотију.

Овим тријумфом Верона је побегла из зоне испадања и сад се налази на 16. позицији са 6 бодова, док је Беневенто и даље закуцан на дну табеле без освојеног бода и гол разликом 2:19.

Никада у историји Серије А није се десило да након седам одиграних кола нити једна екипа није променила тренера.

На "Чизми" су прегурали и осмо коло, али по завршетку последњег меча ове рунде, дебитант у најјачој италијанској лиги могао би остати без тренера јер је претрпео и осми узастопни пораз.

ХЕЛАС ВЕРОНА - БЕНЕВЕНТО 1:0 (0:0)

Популарне "вештице", како је надимак фудбалера Беневента, у осам одиграних кола забележиле су исто толико неуспеха и не би било изненађење да Марко Барони од сутра буде "бивши" шеф стручног штаба.

Кошмаран старт сезоне настављен је и на вечерашњем гостовању у Верони, која је је уочи овог кола била једина уз Беневенто која није осетила сласт победе у првих седам утакмица.

Посао домаћину олакшао је Лука Антеј у 37. минуту. Грубо је стартовао на Матију Валотија и зарадио директан црвени картон.

До тог тренутка, који се испоставио као кључни детаљ меча, гости су били бољи. Ипак, само два минута након искључења, Пацини погађа пречку, недуго затим добру прилику имао је и Алесио Ћерћи, чиме је најављена боља игра тима из Града Ромеа и Јулије.

Ипак, успели су гости да одоле пуних 75 минута.

Коначно, петнаестак минута пре краја, Ромуло је обрадовао "Бентегоди".

Данијеле Верде упутио је милиметарски прецизан пас, а Бразилац није оклијевао, шутирао је из прве и постигао прелеп погодак.

Беневенто је и након осмог кола остао једина екипа у Лигама петице која није освојила нити један бод, па је све извесније да их наредне сезоне нећемо гледати у елити.

Ако се не догоди неко чудо, а чуда се ретко дешавају...

Десило се и то чудо - Верона је победила у Серији А! Дуго, предуго су навијачи познатог клуба чекали на први овосезонски тријумф, али су га дочекали у осмом колу и то на домаћем терену против најлошијег тима у лиги - Беневента. Верона је славила са 1:0, а Беневенто је уписао и осми пораз у шампионату.

Није утакмица на стадиону Бентегоди била баш за фудбалске сладокусце, мада је мало ко и очекивао врхунску фудбалску представу. Најзанимљивији детаљ у првом полувремену био је црвени картон за гостујућу екипу.

А добио га је дефанзивац Вештица Лука Антеи и то директно после неопрезбог старта на аут-линији и судија Ди Бело није имао никакву дилему шта му ваља чинити.

Питање победника решено је у 74. минуту, када су већ навијачи Вероне полако почели да се мире са чињеницом да неће успети да савладају најслабију екипу у шампионату. А онда је Данијеле Верде са леве стране лепо центрирао, на лопту је налетео Ромуло и послао је у супротан угао.

Био је то велики тренутак олакшања за тренер Вероне Фабија Пекију, док за гостујућег шефа струке Марка Баронија овај пораз вероватно значи и отказ.

Хелас Верона уписала је први првенствени тријумф против Беневента. Прошле године у Серији Б Беневенто је пред својим навијачима славио 2:0, док на "Бентегодију" није било победника (2:2).

Вече за историју италијанске Серије А. Барем када је у питању статистика. Први пут у историји овог такмичења истовремено првопласирани тим има максималних осам победа, а фењераш је доживео све поразе.

Наполитанци су у суботу у Дербију сунца савладали Рому са 1:0, а истим резултатом у понедељак је Беневенто поражен на гостовању код Вероне.

Дакле, разлика између првог и последњег тима у Серији А износи максимална 24 бода. То је свакако контраст који се ретко виђа у било ком врхунском фудбалском такмичењу.