ITA: Prvenac Verone, Benevento i dalje na nuli!

Fudbaleri Verone pobedili su Benevento minimalnim rezultatom (1:0) u poslednjoj utakmici osmog kola italijanske Serije A.  "Veštice" pakuju kofere! Već nakon osam kola, fudbaleri Beneventa polako mogu da se spremaju za povratak u Seriju B, jer su jedina ekipa u Ligama petice koja još nije osvojila niti jedan bod. Romulo spalio Veštice i sačuvao Pekiju na klupi Verone! Klub iz grada Romea i Julije upisao prvu pobedu u Seriji A ove sezone. Napoli i Benevento ispisali istoriju! Prvi put u istoriji posle osam kola lider maksimalan, a fenjeraš sa svim porazima!

Fudbal 17.10.2017 | 09:30
Verona se dugo mučila, ali je uspela da slomi otpor poslednjeplasiranog tima zahvaljujući Romulu koji je postigao jedini gol i doneo prvi trijumf svojoj ekipi.

On je na drugoj stativi sačekao centaršut Verdea i lagani volej poslao u suprotni gornji ugao gola koji je branio Brinjoli.

Domaćinu je bio olakšan posao još od 34. minuta, kada je štoper gostiju Antei dobio direktan crveni karton jer je preoštro startovao na Valotiju.

Ovim trijumfom Verona je pobegla iz zone ispadanja i sad se nalazi na 16. poziciji sa 6 bodova, dok je Benevento i dalje zakucan na dnu tabele bez osvojenog boda i gol razlikom 2:19.

Nikada u istoriji Serije A nije se desilo da nakon sedam odigranih kola niti jedna ekipa nije promenila trenera.

Na "Čizmi" su pregurali i osmo kolo, ali po završetku poslednjeg meča ove runde, debitant u najjačoj italijanskoj ligi mogao bi ostati bez trenera jer je pretrpeo i osmi uzastopni poraz.

HELAS VERONA - BENEVENTO 1:0 (0:0)

Popularne "veštice", kako je nadimak fudbalera Beneventa, u osam odigranih kola zabeležile su isto toliko neuspeha i ne bi bilo iznenađenje da Marko Baroni od sutra bude "bivši" šef stručnog štaba.

Košmaran start sezone nastavljen je i na večerašnjem gostovanju u Veroni, koja je je uoči ovog kola bila jedina uz Benevento koja nije osetila slast pobede u prvih sedam utakmica.

Posao domaćinu olakšao je Luka Antej u 37. minutu. Grubo je startovao na Matiju Valotija i zaradio direktan crveni karton.

Do tog trenutka, koji se ispostavio kao ključni detalj meča, gosti su bili bolji. Ipak, samo dva minuta nakon isključenja, Pacini pogađa prečku, nedugo zatim dobru priliku imao je i Alesio Ćerći, čime je najavljena bolja igra tima iz Grada Romea i Julije.

Ipak, uspeli su gosti da odole punih 75 minuta.

Konačno, petnaestak minuta pre kraja, Romulo je obradovao "Bentegodi".

Danijele Verde uputio je milimetarski precizan pas, a Brazilac nije oklijevao, šutirao je iz prve i postigao prelep pogodak.

Benevento je i nakon osmog kola ostao jedina ekipa u Ligama petice koja nije osvojila niti jedan bod, pa je sve izvesnije da ih naredne sezone nećemo gledati u eliti.

Ako se ne dogodi neko čudo, a čuda se retko dešavaju...

Desilo se i to čudo - Verona je pobedila u Seriji A! Dugo, predugo su navijači poznatog kluba čekali na prvi ovosezonski trijumf, ali su ga dočekali u osmom kolu i to na domaćem terenu protiv najlošijeg tima u ligi - Beneventa. Verona je slavila sa 1:0, a Benevento je upisao i osmi poraz u šampionatu.

Nije utakmica na stadionu Bentegodi bila baš za fudbalske sladokusce, mada je malo ko i očekivao vrhunsku fudbalsku predstavu. Najzanimljiviji detalj u prvom poluvremenu bio je crveni karton za gostujuću ekipu.

A dobio ga je defanzivac Veštica Luka Antei i to direktno posle neoprezbog starta na aut-liniji i sudija Di Belo nije imao nikakvu dilemu šta mu valja činiti.

Pitanje pobednika rešeno je u 74. minutu, kada su već navijači Verone polako počeli da se mire sa činjenicom da neće uspeti da savladaju najslabiju ekipu u šampionatu. A onda je Danijele Verde sa leve strane lepo centrirao, na loptu je naleteo Romulo i poslao je u suprotan ugao.

Bio je to veliki trenutak olakšanja za trener Verone Fabija Pekiju, dok za gostujućeg šefa struke Marka Baronija ovaj poraz verovatno znači i otkaz.

Helas Verona upisala je prvi prvenstveni trijumf protiv Beneventa. Prošle godine u Seriji B Benevento je pred svojim navijačima slavio 2:0, dok na "Bentegodiju" nije bilo pobednika (2:2).

Veče za istoriju italijanske Serije A. Barem kada je u pitanju statistika. Prvi put u istoriji ovog takmičenja istovremeno prvoplasirani tim ima maksimalnih osam pobeda, a fenjeraš je doživeo sve poraze.

Napolitanci su u subotu u Derbiju sunca savladali Romu sa 1:0, a istim rezultatom u ponedeljak je Benevento poražen na gostovanju kod Verone.

Dakle, razlika između prvog i poslednjeg tima u Seriji A iznosi maksimalna 24 boda. To je svakako kontrast koji se retko viđa u bilo kom vrhunskom fudbalskom takmičenju.