ШПА: Селта размонтирала Лас Палмас у гостима!

Фудбалери Селте славили су на гостовању Лас Палмасу у последњој утакмици осмо кола шпанске Примере.  Селта баш уживала на Канарима! У последњем мечу осмог кола Примера није било дилеме око победника. Лас Палмас - Селта 2:5.  Јаго, Јаго, Јаго! Нека кличе Галиција, има и коме! До вечерас ниједан, а онда три гола омаленог нападача Селте за победу над Лас Палмасом.

Фудбал 17.10.2017 | 09:15
Екипа из Вига сав посао је завршила у првом полувремену у којем је трасирала пут до убедљивог тријумфа, резултатом 5:2.

Све је било готово у четири минута – прво је Емре Мор у 16. рутински погодио супротан угао на асистенцију Васа са десног бока, да би потом нокаут комплетирао Јаго Аспас.

Некадашњи нападач Ливерпула је после неколико дриблинга шутирао из готово немогуће ситуације и изненадио голмана Чичисолу, чија је очајна реакција значила да је лопта упућена из готово мртвог угла завршила у мрежи.

Међутим, од тог тренутка почела је иницијатива домаћих, који су до полувремена пропустили неколико добрих прилика – најближи поготку били су Давид Гарсија, Кабрера Момо и Ерман, али нису били прецизни.

У другом полувремену Лас Палмас је покушао да се резултатски врати у меч, али је Селта већ на старту казнила споменуте промашаје и решила питање победника. Аспас је одлично истрчао контру, лепо прихватио додавање Хосабеда и послао лопту поред немоћног чувара мреже, па гостима није много сметало ни што је голман Бланко зарадио директан црвени картон три минута касније.

Штавише, иако бројчано у дефициту, искористили су катастрофалну партију домаћина нешто касније преко Ернандеса и Аспаса који је комплетирао хет-трик, заокружили убедљиво славље. Једино што је домаћин успео да уради јесте да са два брза поготка у финишу поправи утисак, а стрелци су били Витоло и Реми.

Српски репрезентативац Немања Радоја у игру је ушао у 80. минуту, уместо споменутог Ернандеса.

Овим тријумфом екипа Хуана Карлоса Унсуеа, некадашњег помоћника Луиса Енрикеа у Барселони, попела се на 10. место са 11 бодова, док је Лас Палмас забележио и четврти везани пораз и остао у зони испадања са само шест бодова.

Неизвесност на Гран Канарији трајала је свега 20 минута...

Селта је у осмом колу Примере уписала трећи овосезонски тријумф, једнако лаган као и први против Еибара у гостима (0:4). Лас Палмас је, додуше, мање убедљиво савладан - 5:2 (2:0).

Међутим, већ у 20. минуту навијачима домаћег састава било је јасно да ће њихов клуб остати на свега шест бодова од почетка сезоне.

Заборавила је одбрана Лас Палмаса на Емреа Мора у 16. минуту. Турчин је потпуно сам примио лопту искоса са десне стране у казненом простору, наместио се и приземним ударцем, не претерано јаким, послао лопту у "малу мрежу".

Лаго Аспас је већ у 20. дуплирао предност екипе из Вига.

И овај пут пукла је лева страна одбране Лас Палмаса. Искусни нападач је пробио поред двојице дефанзиваца, јако опалио у ближи угао - довољно да лопта стигне до мреже и да Селта поведе 2:0.

Све је било решено после четири минута игре у наставку.

Овај пут "пукло је" на десној страни одбране Лас Палмаса. Селта је извела брзу контру, а Аспас није имао проблема да материјализује идеалну шансу и излазак пред противничког голмана.

Гости су у 53. остали без "чувара мреже" Рибена Бланка, јер је погибељним стартом зауставио противничког играча на 30 метара од гола. Ипак, то искључење није угрозило високо вођство. Напротив, оно је још више увећано.

Пабло Педро Ернандез и Аспас су до краја меча погодили још по једном и тако заокружили добру игру и убедљиву победу. Витоло и Реми су головима у судијској надокнади успели само да ублаже катастрофу.

Да зна с лоптом - зна. Још кад му је дан, нема одбране која би и ласом могла да ухвати Јага Аспаса. Ова Лас Палмасова тешко би на крај изашла и са слабијим тимовима од Селтиног, чији је омиљени син вечерас израстао у једног од јунака осмог кола Примере, јер је на Канарским острвима постигао хет-трик, таман да запали фитиљ на петарди - 5:2!

Био је то први Аспасов хет-трик у каријери. Није могао да изабере бољи тренутак од јубиларне 250. утакмице за клуб из Галиције. Двапут је погађао на асистенције суперталентованог Уганђанина са данским пасошем Пионеа Систа, а једном лопту у мрежу убацио после додавања Хозебеда.

Свакако једна од упечатљивијих партија у каријери Јага Аспаса, који - да куриозитет буде већи - до вечерас није погодио ниједном за састав са Балаидоса од почетка сезоне.

Био је то час фудбала гостујућег састава, са посебним акцентом на контранападе, којима су разарали одбрану Лас Палмаса. Уз напомену да им се мора одати признање на сјајној тимској игри, чији је одраз акција из 16. минута кад је Емре Мор погодио после 11 тачних пасова својих саиграча.

Лас Палмас је претрпео четврти узастопни пораз - ако је за утеху, бар је дао два гола у финишу - док је Селта сушта супротност, јер на последња три меча дала збирно 12 голова!