ŠPA: Selta razmontirala Las Palmas u gostima!

Fudbaleri Selte slavili su na gostovanju Las Palmasu u poslednjoj utakmici osmo kola španske Primere.  Selta baš uživala na Kanarima! U poslednjem meču osmog kola Primera nije bilo dileme oko pobednika. Las Palmas - Selta 2:5.  Jago, Jago, Jago! Neka kliče Galicija, ima i kome! Do večeras nijedan, a onda tri gola omalenog napadača Selte za pobedu nad Las Palmasom.

Fudbal 17.10.2017 | 09:15
Ekipa iz Viga sav posao je završila u prvom poluvremenu u kojem je trasirala put do ubedljivog trijumfa, rezultatom 5:2.

Sve je bilo gotovo u četiri minuta – prvo je Emre Mor u 16. rutinski pogodio suprotan ugao na asistenciju Vasa sa desnog boka, da bi potom nokaut kompletirao Jago Aspas.

Nekadašnji napadač Liverpula je posle nekoliko driblinga šutirao iz gotovo nemoguće situacije i iznenadio golmana Čičisolu, čija je očajna reakcija značila da je lopta upućena iz gotovo mrtvog ugla završila u mreži.

Međutim, od tog trenutka počela je inicijativa domaćih, koji su do poluvremena propustili nekoliko dobrih prilika – najbliži pogotku bili su David Garsija, Kabrera Momo i Erman, ali nisu bili precizni.

U drugom poluvremenu Las Palmas je pokušao da se rezultatski vrati u meč, ali je Selta već na startu kaznila spomenute promašaje i rešila pitanje pobednika. Aspas je odlično istrčao kontru, lepo prihvatio dodavanje Hosabeda i poslao loptu pored nemoćnog čuvara mreže, pa gostima nije mnogo smetalo ni što je golman Blanko zaradio direktan crveni karton tri minuta kasnije.

Štaviše, iako brojčano u deficitu, iskoristili su katastrofalnu partiju domaćina nešto kasnije preko Ernandesa i Aspasa koji je kompletirao het-trik, zaokružili ubedljivo slavlje. Jedino što je domaćin uspeo da uradi jeste da sa dva brza pogotka u finišu popravi utisak, a strelci su bili Vitolo i Remi.

Srpski reprezentativac Nemanja Radoja u igru je ušao u 80. minutu, umesto spomenutog Ernandesa.

Ovim trijumfom ekipa Huana Karlosa Unsuea, nekadašnjeg pomoćnika Luisa Enrikea u Barseloni, popela se na 10. mesto sa 11 bodova, dok je Las Palmas zabeležio i četvrti vezani poraz i ostao u zoni ispadanja sa samo šest bodova.

Neizvesnost na Gran Kanariji trajala je svega 20 minuta...

Selta je u osmom kolu Primere upisala treći ovosezonski trijumf, jednako lagan kao i prvi protiv Eibara u gostima (0:4). Las Palmas je, doduše, manje ubedljivo savladan - 5:2 (2:0).

Međutim, već u 20. minutu navijačima domaćeg sastava bilo je jasno da će njihov klub ostati na svega šest bodova od početka sezone.

Zaboravila je odbrana Las Palmasa na Emrea Mora u 16. minutu. Turčin je potpuno sam primio loptu iskosa sa desne strane u kaznenom prostoru, namestio se i prizemnim udarcem, ne preterano jakim, poslao loptu u "malu mrežu".

Lago Aspas je već u 20. duplirao prednost ekipe iz Viga.

I ovaj put pukla je leva strana odbrane Las Palmasa. Iskusni napadač je probio pored dvojice defanzivaca, jako opalio u bliži ugao - dovoljno da lopta stigne do mreže i da Selta povede 2:0.

Sve je bilo rešeno posle četiri minuta igre u nastavku.

Ovaj put "puklo je" na desnoj strani odbrane Las Palmasa. Selta je izvela brzu kontru, a Aspas nije imao problema da materijalizuje idealnu šansu i izlazak pred protivničkog golmana.

Gosti su u 53. ostali bez "čuvara mreže" Ribena Blanka, jer je pogibeljnim startom zaustavio protivničkog igrača na 30 metara od gola. Ipak, to isključenje nije ugrozilo visoko vođstvo. Naprotiv, ono je još više uvećano.

Pablo Pedro Ernandez i Aspas su do kraja meča pogodili još po jednom i tako zaokružili dobru igru i ubedljivu pobedu. Vitolo i Remi su golovima u sudijskoj nadoknadi uspeli samo da ublaže katastrofu.

Da zna s loptom - zna. Još kad mu je dan, nema odbrane koja bi i lasom mogla da uhvati Jaga Aspasa. Ova Las Palmasova teško bi na kraj izašla i sa slabijim timovima od Seltinog, čiji je omiljeni sin večeras izrastao u jednog od junaka osmog kola Primere, jer je na Kanarskim ostrvima postigao het-trik, taman da zapali fitilj na petardi - 5:2!

Bio je to prvi Aspasov het-trik u karijeri. Nije mogao da izabere bolji trenutak od jubilarne 250. utakmice za klub iz Galicije. Dvaput je pogađao na asistencije supertalentovanog Uganđanina sa danskim pasošem Pionea Sista, a jednom loptu u mrežu ubacio posle dodavanja Hozebeda.

Svakako jedna od upečatljivijih partija u karijeri Jaga Aspasa, koji - da kuriozitet bude veći - do večeras nije pogodio nijednom za sastav sa Balaidosa od početka sezone.

Bio je to čas fudbala gostujućeg sastava, sa posebnim akcentom na kontranapade, kojima su razarali odbranu Las Palmasa. Uz napomenu da im se mora odati priznanje na sjajnoj timskoj igri, čiji je odraz akcija iz 16. minuta kad je Emre Mor pogodio posle 11 tačnih pasova svojih saigrača.

Las Palmas je pretrpeo četvrti uzastopni poraz - ako je za utehu, bar je dao dva gola u finišu - dok je Selta sušta suprotnost, jer na poslednja tri meča dala zbirno 12 golova!