АБА: МЗТ срушио Игокеу у кошгетерском окршају!

Кошаркаши МЗТ Скопља савладали су Игокеу у правом кошгетерском обрачуну којим је закључено четврто коло АБА лиге – 108:99.  "Лаганих" 29 поена Рајта мало за Игокеу! Игокеа је у изузетно ефикасном мечу поражена код куће од МЗТ-а резултатом 99:108.

Кошарка 17.10.2017 | 08:30
Домаћи састав је у утакмицу ушао после победа над екипама Будућности и Цедевите, па се очекивало да пред својим навијачима крунише сјајне партије у претходних неколико дана.

Међутим, десило се потпуно супротно – Македонци су водили током већег дела меча, били изузетно ефикасни у нападу и на крају потпуно заслужено славили.

МЗТ је имао више расположених појединаца – најефикаснији је био Дамјан Стојановски са 23 поена, док је Јордану Минчеву један скок фалио за дабл-дабл (19 поена и 9 скокова), баш као и Трајковском који је додао поен мање. Исти број поена имао је и Бејли.

С друге стране, поново је Дорел Рајт доминирао у екипи Игокее са 29 поена, а пратио га је Десмонд Вашингтон са 21.

Оба клуба сада имају по две победе и два пораза, па се налазе на деоби од петог до десетог места.

Након четири одиграна кола на табели води Будућност са скором 3-1, прати је Звезда са истим бројем победа и пораза, а на зачељу се сада налазе Задар и Морнар из Бара са по једном победом и три пораза.

Игокеа је након двије везане побједе у АБА лиги код куће поражена од МЗТ-а. Сјајан меч је одиграо Дорел Рајт који је постигао 29 поена, али је у пресудним тренуцима меча Вашингтон преузео одговорност на себе и није успио да ријеши утакмицу у корист домаћина.

Игокеа - МЗТ 99:108 (20:27, 37:36, 22:16, 20:29)

У изузетно ефикасној утакмици МЗТ је имао 50 одсто шута за три поена, погодивши 13 тројки из 26 покушаја. Момци из Скопља су доминирали у скоку покупили 46 лопти, имали 21 асистенцију и када се све сабере заслужено побиједили.

Момци из Лакташа су на овом сусрету су изгубили седам лопти и тако тај параметар игре довели на пристојан ниво.

Игокеа је утакмицу отворила тројком Данила Шибалића и поенима Јевтовића, Љубичића и Радивојевића.

У посљедња 3. минута прве четвртине МЗТ је поенима Гарсије, Лалића и Минчева отишао на осам поена разлике.

Игокеа је на крилима Рајта и Дезмонда Вашингтона дошла на само један поен заостатка у другој четвртини, али су Гарсија и Пенов одвели МЗТ на 27:34.

У тим тренуцима Рајт и Вашингтон су узели тим на "леђа" и комбиновали 11 поена и уз добру ролу Поњавића довели Игокеу до егала, 44:44.

МЗТ је имао одговор и преко Маслинка и Лалића отишли су на пет разлике. Игокеу је у игру самостално вратио Рајт. Американац је прво фаулиран на шуту за три поена, да би након тога погодио тежак улаз.

Али је до краја четвртине за МЗТ тројку погодио Стојановски, док је Минчев додао два поена за 57:63.

Трећи квартал поенима за Игокеу је отворио Јевтовић, док је играч на позајмици из Фенербахчеа Јордан Минчев закуцавањем у контри уписао прве поене за МЗТ.

Услиједила је серија "Игоса" од 8:0, за водство од 72:69. Двије тројке је везао Шибалић, а Јевтовић је положио за два поена. Тренер гостију Александар Тодоров је позвао тајм аут, што је Игокеа искористила да у игру уведе Дорела Рајта који је убацио тројку у првом додиру са лоптом.

У посљедњу четвртину се ушло при резултату 79:79, а већ у првом нападу тројку за МЗТ је постигао Бејли.

Послије тога за Игокеу су погађали Рајт, Вашингтон и Милошевић, док су на другој страни узвратили Трајковски и Минчев па се у посљедња три минута меча ушло при резултату 95:96 за МЗТ.

На уласку у посљедњи минут улаз је погодио Вашингтон, док су на другој страни Трајковски и Стојановски везали двије тројке за 99:104 за МЗТ на 30 секунди до краја.

До краја меча МЗТ је "овјерио" побједу са линије слободних бацања и бодови путују у Скопље.

У редовима Игокее Рајт је постигао 29 поена, док је Вашингтон забиљежио 21. Двоцифрени су још били Милошевић са 13 и Јевтовић са 11.

За тим из Скопља било је чак пет играча са двоцифреним бројем поена. Најефикаснији је био Стојановски са 23 поена, Минчев је постигао 19, Бејли и Трајковски по 17 и Лалић 14 поена.