ABA: MZT srušio Igokeu u košgeterskom okršaju!

Košarkaši MZT Skoplja savladali su Igokeu u pravom košgeterskom obračunu kojim je zaključeno četvrto kolo ABA lige – 108:99.  "Laganih" 29 poena Rajta malo za Igokeu! Igokea je u izuzetno efikasnom meču poražena kod kuće od MZT-a rezultatom 99:108.

Košarka 17.10.2017 | 08:30
Domaći sastav je u utakmicu ušao posle pobeda nad ekipama Budućnosti i Cedevite, pa se očekivalo da pred svojim navijačima kruniše sjajne partije u prethodnih nekoliko dana.

Međutim, desilo se potpuno suprotno – Makedonci su vodili tokom većeg dela meča, bili izuzetno efikasni u napadu i na kraju potpuno zasluženo slavili.

MZT je imao više raspoloženih pojedinaca – najefikasniji je bio Damjan Stojanovski sa 23 poena, dok je Jordanu Minčevu jedan skok falio za dabl-dabl (19 poena i 9 skokova), baš kao i Trajkovskom koji je dodao poen manje. Isti broj poena imao je i Bejli.

S druge strane, ponovo je Dorel Rajt dominirao u ekipi Igokee sa 29 poena, a pratio ga je Desmond Vašington sa 21.

Oba kluba sada imaju po dve pobede i dva poraza, pa se nalaze na deobi od petog do desetog mesta.

Nakon četiri odigrana kola na tabeli vodi Budućnost sa skorom 3-1, prati je Zvezda sa istim brojem pobeda i poraza, a na začelju se sada nalaze Zadar i Mornar iz Bara sa po jednom pobedom i tri poraza.

Igokea je nakon dvije vezane pobjede u ABA ligi kod kuće poražena od MZT-a. Sjajan meč je odigrao Dorel Rajt koji je postigao 29 poena, ali je u presudnim trenucima meča Vašington preuzeo odgovornost na sebe i nije uspio da riješi utakmicu u korist domaćina.

Igokea - MZT 99:108 (20:27, 37:36, 22:16, 20:29)

U izuzetno efikasnoj utakmici MZT je imao 50 odsto šuta za tri poena, pogodivši 13 trojki iz 26 pokušaja. Momci iz Skoplja su dominirali u skoku pokupili 46 lopti, imali 21 asistenciju i kada se sve sabere zasluženo pobijedili.

Momci iz Laktaša su na ovom susretu su izgubili sedam lopti i tako taj parametar igre doveli na pristojan nivo.

Igokea je utakmicu otvorila trojkom Danila Šibalića i poenima Jevtovića, Ljubičića i Radivojevića.

U posljednja 3. minuta prve četvrtine MZT je poenima Garsije, Lalića i Minčeva otišao na osam poena razlike.

Igokea je na krilima Rajta i Dezmonda Vašingtona došla na samo jedan poen zaostatka u drugoj četvrtini, ali su Garsija i Penov odveli MZT na 27:34.

U tim trenucima Rajt i Vašington su uzeli tim na "leđa" i kombinovali 11 poena i uz dobru rolu Ponjavića doveli Igokeu do egala, 44:44.

MZT je imao odgovor i preko Maslinka i Lalića otišli su na pet razlike. Igokeu je u igru samostalno vratio Rajt. Amerikanac je prvo fauliran na šutu za tri poena, da bi nakon toga pogodio težak ulaz.

Ali je do kraja četvrtine za MZT trojku pogodio Stojanovski, dok je Minčev dodao dva poena za 57:63.

Treći kvartal poenima za Igokeu je otvorio Jevtović, dok je igrač na pozajmici iz Fenerbahčea Jordan Minčev zakucavanjem u kontri upisao prve poene za MZT.

Uslijedila je serija "Igosa" od 8:0, za vodstvo od 72:69. Dvije trojke je vezao Šibalić, a Jevtović je položio za dva poena. Trener gostiju Aleksandar Todorov je pozvao tajm aut, što je Igokea iskoristila da u igru uvede Dorela Rajta koji je ubacio trojku u prvom dodiru sa loptom.

U posljednju četvrtinu se ušlo pri rezultatu 79:79, a već u prvom napadu trojku za MZT je postigao Bejli.

Poslije toga za Igokeu su pogađali Rajt, Vašington i Milošević, dok su na drugoj strani uzvratili Trajkovski i Minčev pa se u posljednja tri minuta meča ušlo pri rezultatu 95:96 za MZT.

Na ulasku u posljednji minut ulaz je pogodio Vašington, dok su na drugoj strani Trajkovski i Stojanovski vezali dvije trojke za 99:104 za MZT na 30 sekundi do kraja.

Do kraja meča MZT je "ovjerio" pobjedu sa linije slobodnih bacanja i bodovi putuju u Skoplje.

U redovima Igokee Rajt je postigao 29 poena, dok je Vašington zabilježio 21. Dvocifreni su još bili Milošević sa 13 i Jevtović sa 11.

Za tim iz Skoplja bilo je čak pet igrača sa dvocifrenim brojem poena. Najefikasniji je bio Stojanovski sa 23 poena, Minčev je postigao 19, Bejli i Trajkovski po 17 i Lalić 14 poena.