СЛС: Два пенала за побједу Партизана у Сурдулици!

Фудбалери Партизана победили су Радник у Сурдулици у 13. колу Суперлиге Србије са 2:0.  Бачка одскочила с "креча", Борац остаје последњи! Дерби "доњег дома" одлучен голом домаћих, са беле тачке.

Фудбал 15.10.2017 | 23:00
Шампион Србије није одиграо убедљиво и лепо за око што је након меча рекао и тренер црно-белих Мирослав Ђукић, али је успео да упише три бода.

Голове су за Партизан давали Сума у 18. минуту и Тошић у 89. минуту и оба су дата после пенала које је досудио главни арбитар Лазар Лукић.

Радник је нешто боље отворио меч. На терену се од почетка играло чврсто па је већ у другом минуту после дуела са Сумом повређен нападач Радника Милан Пуровић. Пуровић је остао у игри, имао и једну шансу главом, али је већ у 14. минуту уместо њега ушао Марковић.

Од тог тренутка Партизан је преузео контролу лопте и више је нападао, али без правих прилика све до 18. минута када се лопта одбила до Ленадреа Тавамбе у казненом простору Радника. Тавамба се заградио, рукама га је задржао Танасин и Лукић је по први пут досудио пенал.

Наместио се Сума и сигурним ударцем под пречку донео предност Партизану.

Тај гол је мало покренуо играче Партизана, кренули су нешто одлучније напред али су лоше додавали лопту, па нису улазили у озбиљније шансе. Није ни Радник па се као једно од узбуђења осим шута Френсиса, у финишу првог дела може издвојити покушај Милетића за Партизан и искључење тренера Радника због протеста.

Радник улази боље у друго полувреме. Већ у 47. минуту ситуација у којој је из корнера центрирао Гојковић, лопту испустио Стојковић, а Филип Ивановић ју је угурао у гол. Међутим, успут је ударио и голмана Партизана па Лукић није признао гол Радника.

Наредних десетак минута је Радник био екипа која је конкретније нападала, али је онда један кикс Чанчаревића могао скупо да кошта Радник већ у 55. минуту. Чанчаревић је чекао са испуцавањем лопте, натрчао је Сума и из блока погодио стативу.

Без превеликих узбуђења се играло све до самог финиша када уместо Тавамбе улази у игру Огњен Ожеговић и приликом продора у шеснаестерцу противника изнуђује други пенал за Партизан. Погађа Тошић који је такође у међувремену ушао и оверава победу Партизана, осму у првенству.

Бачка одскочила с "креча", Борац остаје последњи! Дерби "доњег дома" одлучен голом домаћих, са беле тачке.

Победама над Радом и Радником, Борац је наговестио у септембру да ће се ускоро померити са зачеља табеле.

Ипак, то се још неће догодити.

БАЧКА - БОРАЦ 1:0 (0:0)

Бачвани су голом са беле тачке одскочили из "доњег дома" ка 13. позицији табеле.

Гол одлуке "пао" је са беле тачке у 73. минуту, а стрелац је био Дамир Чековић.