Чемпионшип: Јокан се извуче, ''Вуковима'' дерби! И још...

За длаку синко! Одои спасио Јокана у последњој секунди! Фулам до бода у петом минуту надокнаде!

Фудбал 15.10.2017 | 10:45
Секунде су делиле Фулам и Славишу Јокановића од пораза на свом терену, али је бод на Крејвен Котиџу овог поподнева оставио сналажљиви Белгијанац Денис Одоји поготком у надокнади времена за коначних 2:2.

Лондонски тим олако је дозволио Престону да стекне два гола предности у првих 45 минута, али се на крају извукао у шокантној завршници. Прво је Оливер Норвуд са беле тачке у 74. смањио резултат и вратио Фулам у живот, а потом и у самој завршници већ споменути дефанзивац је после лопте у бунар казнио грешку голмана Максвела.

Тако је Фулам освојио један бод који га одржава у трци за плеј-оф, а тренутно заостају три поена за позицијом која води у доигравање и имају довољно времена.

Најбољи посао овог поподнева у Чемпионшипу одрадио је Шефилд Јунајтед. Новајлија у лиги савладао је Ипсвич минималним резултатом (1:0) голом Башама и пробио се на деобу првог места са досадашњим лидером Кардифом. Нема шта, Оштрице су најпријатније изненађење ове сезоне.

Највеће разочарање дана је Лидс, који је наставио са очајним резултатима. Поново је Еланд Роуд био најиспуњенији у целој лиги, али се није радовао тријумфу пошто је Рединг однео сва три бода - 0:1. Мо Бероу, који је играо за Лидс претходне сезоне, матирао је бивши тим у 84. минуту, а домаћини су пропустили да се радују барем боду, пошто је Пабло Ернандезпромашио пенал у надокнади времена.

У једном од дербија дана Норич и Хал су поделили бодове (1:1), а Канаринце је сачувао Португалац Оливеира поготком у шестом минуту надокнаде.

Очајни Сандерленд наставио је да тавори на дну табеле, а није успео данас да победи ни Квинс Парк Ренџерсе пошто је било 1:1. Болтон је коначно забележио победу и то над фаворизованим Шефилд Венздејем (2:1) па можда ипак и има наде за фењераша...

ЕНГЛЕСКА 2 - 12. коло