Čempionšip: Jokan se izvuče, ''Vukovima'' derbi! I još...

Za dlaku sinko! Odoi spasio Jokana u poslednjoj sekundi! Fulam do boda u petom minutu nadoknade!

Fudbal 15.10.2017 | 10:45
Sekunde su delile Fulam i Slavišu Jokanovića od poraza na svom terenu, ali je bod na Krejven Kotidžu ovog popodneva ostavio snalažljivi Belgijanac Denis Odoji pogotkom u nadoknadi vremena za konačnih 2:2.

Londonski tim olako je dozvolio Prestonu da stekne dva gola prednosti u prvih 45 minuta, ali se na kraju izvukao u šokantnoj završnici. Prvo je Oliver Norvud sa bele tačke u 74. smanjio rezultat i vratio Fulam u život, a potom i u samoj završnici već spomenuti defanzivac je posle lopte u bunar kaznio grešku golmana Maksvela.

Tako je Fulam osvojio jedan bod koji ga održava u trci za plej-of, a trenutno zaostaju tri poena za pozicijom koja vodi u doigravanje i imaju dovoljno vremena.

Najbolji posao ovog popodneva u Čempionšipu odradio je Šefild Junajted. Novajlija u ligi savladao je Ipsvič minimalnim rezultatom (1:0) golom Bašama i probio se na deobu prvog mesta sa dosadašnjim liderom Kardifom. Nema šta, Oštrice su najprijatnije iznenađenje ove sezone.

Najveće razočaranje dana je Lids, koji je nastavio sa očajnim rezultatima. Ponovo je Eland Roud bio najispunjeniji u celoj ligi, ali se nije radovao trijumfu pošto je Reding odneo sva tri boda - 0:1. Mo Berou, koji je igrao za Lids prethodne sezone, matirao je bivši tim u 84. minutu, a domaćini su propustili da se raduju barem bodu, pošto je Pablo Ernandezpromašio penal u nadoknadi vremena.

U jednom od derbija dana Norič i Hal su podelili bodove (1:1), a Kanarince je sačuvao Portugalac Oliveira pogotkom u šestom minutu nadoknade.

Očajni Sanderlend nastavio je da tavori na dnu tabele, a nije uspeo danas da pobedi ni Kvins Park Rendžerse pošto je bilo 1:1. Bolton je konačno zabeležio pobedu i to nad favorizovanim Šefild Venzdejem (2:1) pa možda ipak i ima nade za fenjeraša...

ENGLESKA 2 - 12. kolo