ФРА: ПСЖ тек у надокнади!

Прелеп волеј премало за Дижон! Скупоцени тим Парижана једва савладао ривала из доњег дела табеле.  Лил - то је благи ужас! Троструки шампион Француске остао без победе у 92. минуту. . .

Фудбал 15.10.2017 | 10:15
Можда је Нејмар прва звезда тима, али је Кавани најбољи стрелац (11 утакмица ове сезоне - 11 голова), а без њега, фудбалери Пари Сен Жермена намучили су се да савладају малени Дижон - 2:1.

У трилер завршници, голом у другом од три минута надокнаде, "свеци" су стигли до три бода и осме победе у девет мечева Лиге 1.

Јунак је био Томас Меније, двоструки стрелац. Оба пута мрежу ривала затресао је из другог плана и успео да растужи домаћу публику, која се нашла у трансу после фантастичног поготка Бенџамина Жаноа за 1:1 у 87. минуту.

Сјајно је нападач Дижона "затегао" ногу и из волеја са око 30 метара послао лопту поред "укопаног" Алфонса Ареоле.

Испоставило се, међутим, да то није било довољно за бод који би био од огромног значаја тренутно седамнаестопласираном од 20 тимова Лиге 1.

Ужасни Лил опет није победио! Екипа Марсела Бијелсе која је до вечерас постигла само један гол у последња два месеца, имала је предност од 2:1 све до 92. минута, али онда је у надокнади времена Амаду направио пенал - и добио црвени картон - после чега је Ниане донео бод Трои - 2:2.

Најнепријатније изненађење новог шампионата Француске и клуб који је протеклог лета уложио скоро 70.000.000 евра у појачања, остао је тако у зони испадања, пошто дели 18. позицију.

Гости су повели голом Дарбиоа у 4. минуту. Луиз Араухо изједначио је експресно, а преокрет је уследио 16 минута пре краја. Навијачи су већ почели да славе другу победу Бјелсиних изабраника, да би у другом минуту судијске надокнаде уследио шок од ког се троструки шампион француске неће лако опоравити.

А Сент Етјен за разлику од Лила вечерашњим преокретом подиже самопоуздање. Некадашњи финалиста Купа шампиона губио је све до 74. минута од Меца, а онда је кренуо зелени ураган. За 20 минута, рачунајући и надокнаду, домаћи су постигли три голам, узели нова три бода после два сушна кола и запосели трећу позицију...

ЛИГА 1 - 9. КОЛО: