FRA: PSŽ tek u nadoknadi!

Prelep volej premalo za Dižon! Skupoceni tim Parižana jedva savladao rivala iz donjeg dela tabele.  Lil - to je blagi užas! Trostruki šampion Francuske ostao bez pobede u 92. minutu. . .

Fudbal 15.10.2017 | 10:15
Možda je Nejmar prva zvezda tima, ali je Kavani najbolji strelac (11 utakmica ove sezone - 11 golova), a bez njega, fudbaleri Pari Sen Žermena namučili su se da savladaju maleni Dižon - 2:1.

U triler završnici, golom u drugom od tri minuta nadoknade, "sveci" su stigli do tri boda i osme pobede u devet mečeva Lige 1.

Junak je bio Tomas Menije, dvostruki strelac. Oba puta mrežu rivala zatresao je iz drugog plana i uspeo da rastuži domaću publiku, koja se našla u transu posle fantastičnog pogotka Bendžamina Žanoa za 1:1 u 87. minutu.

Sjajno je napadač Dižona "zategao" nogu i iz voleja sa oko 30 metara poslao loptu pored "ukopanog" Alfonsa Areole.

Ispostavilo se, međutim, da to nije bilo dovoljno za bod koji bi bio od ogromnog značaja trenutno sedamnaestoplasiranom od 20 timova Lige 1.

Užasni Lil opet nije pobedio! Ekipa Marsela Bijelse koja je do večeras postigla samo jedan gol u poslednja dva meseca, imala je prednost od 2:1 sve do 92. minuta, ali onda je u nadoknadi vremena Amadu napravio penal - i dobio crveni karton - posle čega je Niane doneo bod Troi - 2:2.

Najneprijatnije iznenađenje novog šampionata Francuske i klub koji je proteklog leta uložio skoro 70.000.000 evra u pojačanja, ostao je tako u zoni ispadanja, pošto deli 18. poziciju.

Gosti su poveli golom Darbioa u 4. minutu. Luiz Arauho izjednačio je ekspresno, a preokret je usledio 16 minuta pre kraja. Navijači su već počeli da slave drugu pobedu Bjelsinih izabranika, da bi u drugom minutu sudijske nadoknade usledio šok od kog se trostruki šampion francuske neće lako oporaviti.

A Sent Etjen za razliku od Lila večerašnjim preokretom podiže samopouzdanje. Nekadašnji finalista Kupa šampiona gubio je sve do 74. minuta od Meca, a onda je krenuo zeleni uragan. Za 20 minuta, računajući i nadoknadu, domaći su postigli tri golam, uzeli nova tri boda posle dva sušna kola i zaposeli treću poziciju...

LIGA 1 - 9. KOLO: