ПЛ: ''Нула'' у дербију, пуче Челси, ''седмица'' Ситија! И још...

Преокрет Вотфорда, ударац за "Тобџије" пре Звезде! Навијачи Црвене звезде не знају да ли да се радују или да жале због пораза Арсенала од Вотфорда. И то после преокрета у финишу меча. Сити спаковао седам, првенац Паласа против Челсија! Фудбалери Манчестер ситија победили су данас на свом терену екипу Стоука са убедљивих 7:2 у утакмици осмог кола Премијер лиге. Де Хеа спасао 'Ђаволе' на Енфилду! Фудбалери Ливерпула и Манчестер Јунајтеда одиграли су без голова у дербију осмог кола Премијер лиге – 0:0.

Фудбал 15.10.2017 | 08:00
Де Хеа упропастио свечаност на Енфилду! Ливерпул константно нападао, имао неколико одличних шанси, али није успео да савлада Јунајтед и употпуни прославу отварња трибине названу по славном Кенију Далглишу.

Екипа Јиргена Клопа је од самог старта преузела иницијативу, а сјајним одбранама Давида де Хее, није успела да поведе.

У 33. минуту, Лукаку је закаснио да изађе и направи офсајд после корнера, Фирмино је примио лопту сам на боку, вратио до Матипа, али његов покушај са пет метара маестрално је зауставио Шпанац.

'Ђаволи' су претили преко Лукакуа и Немање Матића, али је нису успели да савладају гол Мињолеа. Прво је Лукаку са 13 метара шутирао директно у Мињолеа, док је један добар покушај Јунајтед је имао преко Немање Матића који је одлично шутирао са 25 метара.

Иако у другом полувремену није виђено толико шанси као у првом, поново је Ливерпул био опаснији. У 56. минуту Емре Џан је поромашио зицер и на крају екипа Жозеа Мурнија одлази задовољнија са Енфилда.

Српски фудбалер Немања Матић играо је целу утакмицу за Јунајтед, док Марко Грујић није био у тиму Ливерпула.

Највећи дерби енглеског фудбала почео је свечано, отварањем једне од трибина Енфилда назавне по чувеном тренеру Кенију Далглишу, међутим, навијачи Ливерпула разочарани су напустили стадион после дуела са Манчестер јунајтедом.

Само 0:0 није резултат којем су се надали, а посебно не после игре њиховог тима, који је био много бољи и офанзивнији ривал.

Госте је пораза, или бар примљеног гола, сачувао сјајни Давид Де Хеа, посебно због интервенције у 34. минуту када је ногом одбранио шут Џоела Матипа.

Истакао се и Симон Мињоле на супротној страни, када је у 43. минуту одбранио шут Ромелуа Лукакуа.

Из првог полувремена вредан помена и покушај Немање Матића, после тачно пола сата игре, када је лопта прошла тик изнад пречке.

У другом полувремену играло се углавном на половини гостију, међутим, Кутињо, Фирмино, Салах, Чан... нису успели да пронађу решење за одличну одбрану Манчестера.

Немања Матић је одиграо цео меч у дресу Манчестер јунајтеда, док Марко Грујић није био у протоколу међу играчима Ливерпула.

Сити је, после седме победе од почетка сезоне, први на табели са 22 бода са два бода више од другопласираног Манчестер јунајтеда, док је Стоук пао на 15. позицију са осам освојених бодова.

Фудбалери Ситија су после нешто мање од пола сата игре стекли велику предност пошто су головима Габријела Жесуса у 17, Рахима Стерлинга у 19. и Давида Силве у 27. минуту повели са 3:0.

Предност Ситија је у 44. смањио Маме Диуф, а на самом почетку другог полувремена, у 47. минуту, Кајл Вокер је постигао аутогол.

Неизвесност, међутим, није дуго трајала пошто је Сити потом за само седам минута отклонио све дилеме око победника. Жесус је својим другим голом на мечу повисио на 4:1 у 55. минуту, Фернандињо је мрежу Стоука погодио у 60, а два минута касније у стрелце се уписао и Лерој Сане.

Коначних 7:2 поставио је Бернардо Силва у 79. минуту.

Фудбалери Кристал Паласа уписали су данас прву победу и прве бодове у новој сезони Премијер лиге, а до ње су стигли против шампиона, екипе Челсија. Палас, који до овог кола није постигао нити један гол, на свом терену је славио са 2:1.

Домаћа екипа повела је аутоголом Сесара Аспиликуете у 11. минуту, Тиемуе Бакајого је изједначио у 18. минуту, а коначан резултат поставио је Вилфрид Заха у последњем минуту првог полувремена.

Челси је на четвртом месту на табели са 13 бодова, док је Кристал Палас последњи са три.

Фудбалери Тотенхема су на свом терену победили Борнмаут са 1.0, а једини гол на мечу постигао је Кристијан Ериксен у 47. минуту. Тотенхем је трећи на табели са 17 бодова, а Борнмут претпоследњи са четири бода.

Фудбалери Барнлија и Вест Хема одиграли су нерешено 1:1, док је Свонси на свом терену славио против Хадерсфилда са 2:1.

Арсенал је поражен са 2:1 у 8. колу Премијер лиге, па Арсен Венгер нема много разлога да буде задовољан пред први меч који његова екипа игра у Београду 19. октобра против Звезде.

У мечу са Вотфордом се показало колико Арсеналу фали квалитет који пружају Месут Езил и Алексис Санчес. Први због одмора после репрезентативних обавеза, други недовољно свеж.

Вотфорд је победио захваљујући головима Троја Динија у 71. и Тома Клеверлија у 92. минуту, али су "Тобџије" прве дошле до вођства што пораз чини још тежим. На страну што је Вотфорд у последње три утакмице давао гол у надокнади времена, Арсенал осим водећег гола Пера Мертесакера из 39. минута није искористио ниједан од шест удараца у оквир гола Вотфорда.

Мертесакер је добро скочио после корнера, Џака га је погодио "у трепавицу" и Арсенал је повео. Воффорд је од три шута у оквир погодио двапут. Први пут после пенала који је искористио Дини. Спорна ситуација коју ће у табору "Тобџија" сигурно прегледати више пута. Бељерин је оборио противника, а судија Нил Сварбрик је показао на пенал.

Клеверли је у 92. минуту натрчао на лопту после две одбране Арсеналових дефанзиваца и закуцао је у мрежу за победу своје екипе. Арсенал је после пораза.

1. М. Сити 8 7 1 0 29:4 22
2. М. Јунајтед 8 6 2 0 21:2 20
3. Тотенхам 8 5 2 1 15:5 17
4. Вотфорд 8 4 3 1 13:13 15
5. Челси 8 4 1 3 13:8 13
6. Арсенал 8 4 1 3 12:10 13
7. Барнли 8 3 4 1 8:6 13
8. Ливерпул 8 3 4 1 13:12 13