PL: ''Nula'' u derbiju, puče Čelsi, ''sedmica'' Sitija! I još...

Preokret Votforda, udarac za "Tobdžije" pre Zvezde! Navijači Crvene zvezde ne znaju da li da se raduju ili da žale zbog poraza Arsenala od Votforda. I to posle preokreta u finišu meča. Siti spakovao sedam, prvenac Palasa protiv Čelsija! Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas na svom terenu ekipu Stouka sa ubedljivih 7:2 u utakmici osmog kola Premijer lige. De Hea spasao 'Đavole' na Enfildu! Fudbaleri Liverpula i Mančester Junajteda odigrali su bez golova u derbiju osmog kola Premijer lige – 0:0.

Fudbal 15.10.2017 | 08:00
De Hea upropastio svečanost na Enfildu! Liverpul konstantno napadao, imao nekoliko odličnih šansi, ali nije uspeo da savlada Junajted i upotpuni proslavu otvarnja tribine nazvanu po slavnom Keniju Dalglišu.

Ekipa Jirgena Klopa je od samog starta preuzela inicijativu, a sjajnim odbranama Davida de Hee, nije uspela da povede.

U 33. minutu, Lukaku je zakasnio da izađe i napravi ofsajd posle kornera, Firmino je primio loptu sam na boku, vratio do Matipa, ali njegov pokušaj sa pet metara maestralno je zaustavio Španac.

'Đavoli' su pretili preko Lukakua i Nemanje Matića, ali je nisu uspeli da savladaju gol Minjolea. Prvo je Lukaku sa 13 metara šutirao direktno u Minjolea, dok je jedan dobar pokušaj Junajted je imao preko Nemanje Matića koji je odlično šutirao sa 25 metara.

Iako u drugom poluvremenu nije viđeno toliko šansi kao u prvom, ponovo je Liverpul bio opasniji. U 56. minutu Emre Džan je poromašio zicer i na kraju ekipa Žozea Murnija odlazi zadovoljnija sa Enfilda.

Srpski fudbaler Nemanja Matić igrao je celu utakmicu za Junajted, dok Marko Grujić nije bio u timu Liverpula.

Najveći derbi engleskog fudbala počeo je svečano, otvaranjem jedne od tribina Enfilda nazavne po čuvenom treneru Keniju Dalglišu, međutim, navijači Liverpula razočarani su napustili stadion posle duela sa Mančester junajtedom.

Samo 0:0 nije rezultat kojem su se nadali, a posebno ne posle igre njihovog tima, koji je bio mnogo bolji i ofanzivniji rival.

Goste je poraza, ili bar primljenog gola, sačuvao sjajni David De Hea, posebno zbog intervencije u 34. minutu kada je nogom odbranio šut Džoela Matipa.

Istakao se i Simon Minjole na suprotnoj strani, kada je u 43. minutu odbranio šut Romelua Lukakua.

Iz prvog poluvremena vredan pomena i pokušaj Nemanje Matića, posle tačno pola sata igre, kada je lopta prošla tik iznad prečke.

U drugom poluvremenu igralo se uglavnom na polovini gostiju, međutim, Kutinjo, Firmino, Salah, Čan... nisu uspeli da pronađu rešenje za odličnu odbranu Mančestera.

Nemanja Matić je odigrao ceo meč u dresu Mančester junajteda, dok Marko Grujić nije bio u protokolu među igračima Liverpula.

Siti je, posle sedme pobede od početka sezone, prvi na tabeli sa 22 boda sa dva boda više od drugoplasiranog Mančester junajteda, dok je Stouk pao na 15. poziciju sa osam osvojenih bodova.

Fudbaleri Sitija su posle nešto manje od pola sata igre stekli veliku prednost pošto su golovima Gabrijela Žesusa u 17, Rahima Sterlinga u 19. i Davida Silve u 27. minutu poveli sa 3:0.

Prednost Sitija je u 44. smanjio Mame Diuf, a na samom početku drugog poluvremena, u 47. minutu, Kajl Voker je postigao autogol.

Neizvesnost, međutim, nije dugo trajala pošto je Siti potom za samo sedam minuta otklonio sve dileme oko pobednika. Žesus je svojim drugim golom na meču povisio na 4:1 u 55. minutu, Fernandinjo je mrežu Stouka pogodio u 60, a dva minuta kasnije u strelce se upisao i Leroj Sane.

Konačnih 7:2 postavio je Bernardo Silva u 79. minutu.

Fudbaleri Kristal Palasa upisali su danas prvu pobedu i prve bodove u novoj sezoni Premijer lige, a do nje su stigli protiv šampiona, ekipe Čelsija. Palas, koji do ovog kola nije postigao niti jedan gol, na svom terenu je slavio sa 2:1.

Domaća ekipa povela je autogolom Sesara Aspilikuete u 11. minutu, Tiemue Bakajogo je izjednačio u 18. minutu, a konačan rezultat postavio je Vilfrid Zaha u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Čelsi je na četvrtom mestu na tabeli sa 13 bodova, dok je Kristal Palas poslednji sa tri.

Fudbaleri Totenhema su na svom terenu pobedili Bornmaut sa 1.0, a jedini gol na meču postigao je Kristijan Eriksen u 47. minutu. Totenhem je treći na tabeli sa 17 bodova, a Bornmut pretposlednji sa četiri boda.

Fudbaleri Barnlija i Vest Hema odigrali su nerešeno 1:1, dok je Svonsi na svom terenu slavio protiv Hadersfilda sa 2:1.

Arsenal je poražen sa 2:1 u 8. kolu Premijer lige, pa Arsen Venger nema mnogo razloga da bude zadovoljan pred prvi meč koji njegova ekipa igra u Beogradu 19. oktobra protiv Zvezde.

U meču sa Votfordom se pokazalo koliko Arsenalu fali kvalitet koji pružaju Mesut Ezil i Aleksis Sančes. Prvi zbog odmora posle reprezentativnih obaveza, drugi nedovoljno svež.

Votford je pobedio zahvaljujući golovima Troja Dinija u 71. i Toma Kleverlija u 92. minutu, ali su "Tobdžije" prve došle do vođstva što poraz čini još težim. Na stranu što je Votford u poslednje tri utakmice davao gol u nadoknadi vremena, Arsenal osim vodećeg gola Pera Mertesakera iz 39. minuta nije iskoristio nijedan od šest udaraca u okvir gola Votforda.

Mertesaker je dobro skočio posle kornera, Džaka ga je pogodio "u trepavicu" i Arsenal je poveo. Vofford je od tri šuta u okvir pogodio dvaput. Prvi put posle penala koji je iskoristio Dini. Sporna situacija koju će u taboru "Tobdžija" sigurno pregledati više puta. Beljerin je oborio protivnika, a sudija Nil Svarbrik je pokazao na penal.

Kleverli je u 92. minutu natrčao na loptu posle dve odbrane Arsenalovih defanzivaca i zakucao je u mrežu za pobedu svoje ekipe. Arsenal je posle poraza.